A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
D.M.K.

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  114
  • Emri i Vërtetë:
  • Erjon Hajnaj
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: D.M.K. është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Erjon Hajnaj. Ai ishte një adoleshent, ne moshen 16 vjecare, kur provoi për të incizuar nje këngë. Në atë kohë në Shqipëri ishte shum vështirë për të gjetur pajisje profesionale incizim në studio. Ai u largua per ne Amerik më 9 shkurt 1997, sepse e ndjente se ishte një hap pranë realizimit të ëndrrës. Sot DMK është gjithashtu një prodhues shume i talentuar. Në Tetor 1998, DMK publikon kengen e tij të parë. Në Qers...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

T.B.A.

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Bota Ne Syt E Mi (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Real


Artistë Të Ngjashëm:

Rudi

G Bani

Mola1

Presioni

Mad Lion

F-Kay

Prince Double H

Izi

Enigma

Don Pizhi


Tags: D.M.K., D.M.K, Dmk, Erjon Hajnaj

D.M.K. në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019