Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

D.M.K. - I Rikthyer

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Rikthyer".
3. Video është e këngës "I Rikthyer", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - I Rikthyer  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Bota Ne Syt E Mi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00(Hahahaha, I rikthyer perseri nga rruget e Clieveland-it Djali Me i Keq Fierraku, DMK!)

Ej ti afrohu afrohu, Ne qoft se je frikacak largohu largohu
Mos u beni si trima o surrat majmuna, Se D.M.K. ben te filloje dhuna

Doni doni doni por ju veten e mashtroni
Lart nuk ngjiteni dot vetem poshte ju qendroni
Kur te me takoni hej, do ta kuptoni
DMK eshte numer nji

I rikthyer perseri ne skenen e hip hopit, DMK motherfucker little bitch you cant stop it
Ne rruget e clieveland-it boj gangsta shit
Jam fjerraku i keq dhe nuk .... shit
Shqiptar perjet, patriot gjithmone qe ...
Te provoj kush te doj te guxoj te offendoj
Shqiperine time, deri sa te rroj e mbrroj
Dhe te gjithe armiqt e Shqiperise nji nga nji i shkaterroj
Me mua po te doni provoni shum shpejt do pendoheni
Shqiptar, e ben Shqiptari kete gje mesoheni
Jetuam jete mizore por ne vend heroik Shqiptar vend tjeter nuk e njohim
Ej nuk kemi frike! Uleni koken kur ne rruge te na shikoni
Doni rrugen mos guxoni, mos gaboni n'doni te rroni
Duhet ta kuptoni jemi popull trim
Hidhuni perdridhuni me ne nuk ka fitim
Por ju mire e dini, megjithse sdoni ta pranoni
Por nuk ka rendesi sa ... keni dal aq do shkoni
Na keni har me sy po dot gje nuk ndryshoni
Triko kemi futur ne palce mos e mohoni
Per ne ju ankoheni, perbindsha na pershkruani
Ju bejm zbor ne token tuaj e ju vetem vuani
Keni frike o zgjebarak, jeni popull legen
Faleminderit bitch shpija jote shum po me pelqen

Doni doni doni por ju veten e mashtroni
Lart nuk ngjiteni dot vetem poshte ju qendroni
Kur te me takoni hej, do ta kuptoni
DMK eshte numer nji

Kush jam une, DMK pse se kuptoni qe veten e mashtroni hej
Me mua nuk merreni dot se jam numer nji
DMK o njeri dhe per ty nuk qi
Haha me viktima si ju un tallem
Dhe e coj der ne fund e jo nuk ndalem
Ty te tregoj, te dhunoj, te degjeneroj
Me mua mos ta kruash se ty te shkaterroj
Keshtu jam un gangster si perher, jam aj krimineli qe te vjen ty ne der
Si nje .... o legen ty te ther
Sa her te kam then mos e kruash me mua
Mos ty te duket gje vetja trim a spo thua?
Te gabuara shum kto mendimet e tua
Por nje dite do ta kuptosh kur perballe te me shikosh
Nje plumb ne mes te ballit, mbrapa djellit ti te shkosh

Doni doni doni por ju veten e mashtroni
Lart nuk ngjiteni dot vetem poshte ju qendroni
Kur te me takoni hej, do ta kuptoni
DMK eshte numer nji (x3)

Oh shit, me paskan te mbaruar, po perkundrazi sa po kam filluar mos u merzit
Po u merzite ti who gives a shit
Rrepista si juve un i bej perdit
Prej balte prej druri dhe i var te muri
Dhe ata qe me kan inat, i bej tju iki truri
I bej te vin verdall e te flasin me vete
(Obobo DMK ka nxjerr album te ri)
Nga frika e konkurences legenat po ankohen
Ngaqe jam paranoik, dashnoret per mu largohen
Megjithse jan te humbur kollaj nuk dorzohen
Fryhen prap si gjela e grejn koken lart mundohen
Po nganjeher me vjen keq per kta zorraxhi
Po mire un do .. se jan fshatare te keqijn
Te gjithe po mundohen te bejn emer ne muzik
Ka dal si mod e re dhe asnje nuk ka frike
Te gjithe rrepistat jan ber gangstera
Me muzik te vjedhur, si tjen rritur neper fera
Mos u fryni kot, futeni gjoksin mbrenda plera
Ose ben muziken tuaj ose largohuni derra!

Ej ti afrohu afrohu, Ne qoft se je frikacak largohu largohu
Mos u beni si trima o surrat majmuna, Se D.M.K. ben te filloje dhuna (x2)


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet