Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Kur Te Vdes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Te Vdes".
3. Video është e këngës "Kur Te Vdes", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Kur Te Vdes  (Feat. Ada)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Ada

02/04/2008

2008-04-02T14:14:20+00:00( pjesa e pare )

ESHT JETA FERR PARAJS APO NJE LOJ
SE I GJALL APO I VDEKUR UNE PER TY JAM NJESOJ
I MBYLL SYT TRUPIN E LESHOJ
NUK NDJEJ ME DHIMBJE SIKUR DHE GJARPRI TE ME KAFSHOJ

I SHTRIRE PERTOK I ZBEHT KOPLET I PAJETE
POR DICKA ME NDALON QE TE FLE GJUM I QETE
ZHGENJIMET, TRISHTIMET E STRESET QE KALOVA
MESOVA SA MESOVA E PRAP UNE GABOVA

SE SA ME SHUME KUPTOVA ME SHUME ME HUMBI SHPRESA
ME SHUM U TRULLOSA SA HUMBI DHE KUJTESA
PER CDO GJE TE BUKUR E TE MIR QE ME KA NDODHUR
MASHTRIMET DHE GENJESHTRAT MUA SHUM ME KAN LODHUR

TANI QE ERDHI FUNDI ME SHPIRTIN E RENDUAR
ME ZEMER TE LENDUAR NUK RREH ME SE KA NDALUAR
TE LUTEM O ZOT KI MESHIR NE SHPIRTIN TIM
NE QOFTESE SJAM PERFEKT KY NUK ESHT FAJI IM

( Refreni ) ( ADA )

NJE DIT DO MESOJ KUR SHPIRTI LART TE ME SHKOJ
DO ZGJOHEM NGA KJO ENDERR QE DOT SMUNDEM TA KUPTOJ
ME FAL NESE GABOJ, POR SI MUNDEM TE NDRYSHOJ
KJO JETE QE ME DHUROVE TI QENKA VEC NJE LOJ

( pjesa e dyte )

I CUAR NE KEMBE SI KOSTANDINI NE PERRALL
SYTE I KAM TE HAPUR MEGJITHSE NUK JAM GJALL
SE UNE NUK PRANOJ, REFUZOJ TE DORZOHEM
UNE PO KERKOJ DREJTSI NUK PO JUSTIFIKOHEM

ME MIR MOS KISHA LINDUR KETO FJAL I KISHA DEGJUAR
EH SA ISHA I VOGEL NE MENDJE KURR SI KISHA CUAR
POR TANI SHUM MIR I KUPTOJ VUAJTJET QE KA NJERZIA
TE MUNDUAR NGA SEMUNDJET DHE NGA VARFERIA

PRANDAJ ME THUAJ O ZOT KU QENDRON BARAZIA
KUSH E KRIJOI TRURIN TIM, ENDRRAT E MIA
TE BARDHEN TE ZEZEN QIELLIN DHE GJAKUN
FILLIMIN E MBARIMIN TE RIUN EDHE PLAKUN

I KRIJOVE TI QE MOS TE KET MONOTONI
QE TE KET LARMI FAT TE BARDH E FAT TE ZI
QE TE KRIJOJ PAKENAQSI DHE XHELOZI
URREJTJE MALLKIM SHUM DHUNE E SKLLAVERI

( Refreni i dyte ) ( D.M.K )

JAM SHERBETOR I MBRETERIS QE TI KRIJOVE
JETOJ ME MANGESITE DHE AFTESITE QE ME DHUROVE
KUR LIND A KUR VDES FATIN TI MA KE SHKRUAR
FAT I MIR A FAT I KEQ ESHTE FAT I DETYRUAR

JEMI SHERBETOR TE MBRETERIS QE TI KRIJOVE
JETOJM ME MANGESITE DHE AFTESITE QE NA DHUROVE
POR NUK KA DREJTSI NE INTELEKT SKA BARAZI
KEMI LINDUR ME MEKATE NA GJYKO TI TANI.

( Refreni i tret ) ( ADA )


Ky tekst u dërgua nga  arber
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet