Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Justin (djali Im)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Justin (djali Im)".
3. Video është e këngës "Justin (djali Im)", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Justin (djali Im)  (Feat. Ada)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Ada

05/10/2008

2008-10-05T10:10:21+00:00D.M.K VERSE 1

FJAL ZEMRE PER DJALIN TIM TE VOGEL
LINDJA E TE CILIT MA NDRYSHOI BOTEN
SKA FJAL TE MJAFTUESHME QE TA PERSHKRUAJN LUMTURIN
QE NDJEN NJI PRIND KUR NE KRAHET E TIJ KA FEMIJEN

SKA KENAQESI ME TE MADHE
BUZEQESHJA E NJE FEMIJE BEN TI HARROSH HALLET
E VESHTROJ DJALIN TIM EDHE MENDOJ
SA I PAFAJSHEM AI ESHTE VETEM DO TE LODROJ

HIDHET PERDRIDHET DHE VERDALL SILLET
REZOHET NGRIHET MBRAPA PERDHES FSHIET
ME MIRJA LLOJ LODRASH CA I KA CA I KA HEDHUR
1 MILION MAKINATE VOGLA KU I KA MBLEDHUR

SA E LUMTUR DHE E BUKUR BOTA E FEMIJVE
NJE BOTE ENGJELLORE DHE SHUM NAÏVE
KUR FLE GJUM NGADAL I AFROHEM
JA PERKEDHEL FLOKET MEGJITHSE MUNDOHEM

MOS TA ZGJOJ, ME ZE TE ULET I PERSHPERIS NE GJUM
ZOGU I VOGEL BABI TE DO SHUM
JA MARR DOREN E VOGEL E NGADAL JA LEDHATOJ
E PUTH DJALIN NE BALL DHE SHPATULLAT JA MBULOJ
FLI GJUM O ENGJELL PAFSH ENDRRA TE BUKURA
MOS KI FRIK SE BABI ESHTE KTU
JUSTIN I VOGEL BABI ESHTE KTU
HHAHA BABI TE KA XHAN

ADA HOOK

TI JE ZEMRA IME E VOGEL
KUR TI BUZQESH MA NDRICON GJITH BOTEN
LINDJA JOTE SHPIRTIN MA GEZOI
PA TY JETEN DOT NUK E KUPTOJ ---- O ENGJELL

D.M.K VERSE 2

JUSTIN ZOGU I VOGEL E DI QE KETO FJAL TI AKOMA SI KUPTON
VETEM 3 VJEC O SHPIRT O ENGJELL TRURI JOT I VOGEL AKOMA ESHTE I NJOM
PO KUR TE RRITESH DHE KTE KENG TA DEGJOSH
KUR TE FILLOSH TE MESOSH TE SHKRUASH TE LEXOSH

DO TA KUPTOSH QE TI PER MUA JE GJITHSHKA
ME ZEMER DO TE MBROJ NGA POSHTERSIRAT QE KA JETA
NUK DO LEJOJ NJERI QE TY TE PREKI E TE NGACMOJ
ATY DO JEM CDO HAP TE JETES TENDE QE TY TE MESOJ

SA CUDI SI NDRYSHON NJERIU KUR BEHET ME FEMIJ
MENDJA VETEM TEK FEMIJA I RI E HARRON VETEN E TIJ
POR TA NI ZOGU I VOGEL MERRE SPIDER MENIN
SUPER MENIN POWER RANGERS EDHE BAT MENIN
DO TI LE TE GJITHA GJERAT E ME TY DO LUAJ
TA DISH ZOGU I BABIT, BABI TE KA XHAN


Ky tekst u dërgua nga Dity
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet