Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

D.M.K. - Tingulli Legjendar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/07/2008

2008-07-31T19:08:14+00:00Heyyyyyyy, Heyyyyyyy , Heyyyyyy
Kur kte tingull ta degjoni, menjeher do ta kuptoni, eshte tingull legjendar i popullit tim shqiptar

Tjeterkund , ne fund te botes le te shkoj kurr nuk kam per te harruar, vendin ku kam lindur, ne ate vend ku une kam mesuar, si te flas, si te degjoj, si te mbizoteroj, ne kete bote mizore edhe une te ekzistoj, jam shqiptar dhe gjithmone jam krenar, mithese jam larg , nga shqiperija kurr nuk jam ndar , 9-vjet ne emigrim , 9-vjet ne erresir, 9-vjet me gjuh te huaj sa dhe truri me esht prir,
NUK KA GRADAQELA TE MA HJEKIN MALLIN, SE I HUAJ ESHT I HUAJ, STA KUPTON KURR HALLIN
boll genjyem vetem me endrra hallywoodit, u besuam ktyre dhe rregjizori na e futi, nu ka qef pa te punuar ju te gjith do ta mesoni, ne qoft se nuk me besoni, po te doni, handeni ta provoni, punojm kur do .... e ta ruajm shqiperin, ne vend qe te punojm aty ku e kemi shtepin.

2x
Kur kte tingull ta degjoni, menjeher do ta kuptoni, eshte tingull legjendar i popullit tim shqiptar


Ky tekst u dërgua nga  malsor
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet