Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

D.M.K. - Diferenca Nga Un Dhe Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

11/03/2010

2010-03-11T22:03:28+00:00( Refreni 1 ) D.M.K

Po e hodhe gurin lart! ai do bjeri poshte perseri
ti fluturon me presh, kjo eshte diferenca nga une dhe ti
njerzit ja bejne qefin vetes, une kte gje e kuptoj
por ta dish se edhe pa ty, jeta prap do vazhdoj

Verse 1 . D.M.K

DO VAZHDOJ DO VAZHDOJ SI PA MUA DHE PA TY
PRANDAJ KTO NDJENJA NEGATIVE UNE SHUM KOLLAJ I SHTY
LARG MEJE… ME BESO NUK PRES ASGJE PREJ TEJE
AS NGA I MADHI ZOTI.. NUK BESOJ NE ASNJI LLOJ FEJE

JAM I VETEM NE MENDIME, TI NUK MENDON SI UNE
SHUMICA PO FLE GJUME, KURSE UNE PO LE GJURME
QE ATA QENT QE VIJN MBRAPA … TI NUHASIN
MUND TA SHAJN MUZIKEN TIME POR DOT NUK E VRASIN

SMUND TA BESH NATEN DITE SEPSE KE VENE SYZE DIELLI
TI PLAS NE ERRESIRE, TEK UNE PO NDRICON QIELLI
TI GENJE VETEN TENDE EDHE NJERZIT QE TE RRETHOJN
MBASE TY TA BEJNE QEFIN, POR TEK UNE NUK GUXOJN

SEPSE KAM ANTIVIRUS QE NUK PRANON INTRIGA
MBASE DIKUR KAM QENE NAIV POR SOT E DI CFARE ESHTE E LIGA
CFARE ESHTE INTERESI EDHE NJERZIT ME DY FYTYRA
E MBASE NDIHESH SI YLBER, POR TEK UNE DUKESH PA NGJYRA

( Refreni 2 ) D.M.K

Po e hodhe gurin lart! ai do bjeri poshte perseri
ti fluturon me presh, kjo eshte diferenca nga une dhe ti
njerzit ja bejne qefin vetes, une kte gje e kuptoj
por ta dish se edhe pa ty, jeta prap do vazhdoj

Verse 2. D.M.K

MBASE SDUHET TE FLAS ME DREJT, DUHET KUJDES NE TE FOLUR
SE DIKUSH TI TRANSFORMON FJALET NDRYSHE NGA C’KA NDODHUR
E KUJDES NE VEPRIME SE ASKUSH NUK TI HARRON
NESE TI KE VRARE NJE MIZE, AI TJETRI E EKZAGJERON

AI TJETRI TE MASHTRON, AI TJETRI TE HELMON
GURIN QE E HODHI LART DO I BJERI NE KOKE ME VONE
TI SE KUPTON, KJO JETE ESHTE THJESHT NJE PROV
ZGERDHIU EDHE QESH POR NJE DITE DO QASH ME KOV

TI KERKON RENDESI , KERKON QENDERVEMENDJE
E MENDO SIKUR TE TJERET TE SHIKOJN TY ME ENDJE
POR GENJEHESH O FLORI, E KUPTOJ QE S’ESHTE E LEHTE
TY TE PERDORIN E TE HEDHIN SI KARTOPECETE

KUSH KA VLERE PER MUA? KA VETEM FJALA E ZEMRES
POR TI I MERR TE KEQEN “AKILIT” EDHE THEMRES
KY ESHTE DIFEKTI JOT OJ LOP LARA LARA
TI KE MBJELL, DO KORRESH, HUHUH DUKET NGA FARA

( Refreni 3 ) D.M.K

Po e hodhe gurin lart! ai do bjeri poshte perseri
ti fluturon me presh, kjo eshte diferenca nga une dhe ti
njerzit ja bejne qefin vetes, une kte gje e kuptoj
por ta dish se edhe pa ty, jeta prap do vazhdoj.


Ky tekst u dërgua nga Game Over A.k.a Dj_c0br4
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet