Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Mbijetoj  (Feat. D.i.p)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

04/09/2011

2011-09-04T15:24:33+00:00D.M.K
....................
Jam ai qe nuk ndryshoj sme pelqejn fjalt e kota
Me mir qe jam kshtu sme pelqen te jem si bota
E nuk me intereson per te tjera e te tjera
As per kta femit e karit qe pom shiten gangstera
Se jam njeri qe bej pjes ne klasin e mendje-medhenjeve
Me mir mendjemadh qendroj larg budalljve
Se po te lodhesh ti ndimosh kta nuk te vlersojn
Perkundrazi te shajn te zhgenjejn te gjykojn
Sepse jeta re lidht me lloj-lloj sorollopi
Te gjith servirosen si fshatar mas 1 gobi
Prandaj secili ka nje opinion per jeten
Por gjithkush e din vet mbrenda vetes te verrteten
Me genjeshtrat qe tregojn kan filluar te jetojn
Dhe tregojn pa pik turpi se gjoja i besojn
Kjo osht qesharake kta jon karikatur
Kta shiten TRIMA jan KURVA sjan BURRA
....................

Ref: D.M.K
....................
Jeta esht e veshtir
Por jetoje jetoje
Dhe saher qe do rrezohem
Un do ngrihem prap do mbijetoj
....................

D.I.P
....................
Te jetosh nkit jet duhet ta sakrifikohesh
Duhet shpirt luftarak ne gjdo kusht te luftohet
Te arrish ate qe do esht shum e veshtir
Duhet pun dhe vullnet ato qe do per tu arritur
....................
Si gjith te ri edhe un jeten ta shijoja
Per 1 moment te jetes mund te ndihesh i lenduar
Sepse jeta osht e ndar ne shum copa e coptuar
Jeton gzime trishtime ndonjeher dhe lot
Duhet ti perballosh mbijetosh ne ket bot
Jeton ne nje bot me halle dhe zhgenjime
Ta mbijetoja kuptimin e jetes time
Per nje jet ma te mir sgjodha rrugen e gabuar
Dola nga kjo rrug me veten duke luftuar
Rruga ka pengesa ndalesa prap une e sfidoj
Shiko ku jam sod sepse di te mbijetoj
....................

Ref: D.M.K
....................
Jeta esht e veshtir
Por jetoje jetoje
Dhe saher qe do rrezohem
Un do ngrihem prap do mbijetoj
....................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet