Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Nuk Jam Si Ti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Jam Si Ti".
3. Video është e këngës "Nuk Jam Si Ti", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Nuk Jam Si Ti  (Feat. Ada)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Ada

29/01/2012

2012-01-29T17:38:33+00:00ADA:
Une nuk shikoj,
Une nuk degjoj si ti,
Une nuk mendoj ashtu si ti,
Prandaj per ty nuk jam njeri
Une nuk pranoj,
Bota mua te me tregoj
Se si duhet te jetoj,
S’dua t’ja di...

D.M.K verse 1.
Jo per mua nuk ka zbritje..
Vetem ngjitje, vetem perpara shkoj
Se D.M.K. nuk ka nevoj te vrapoj qe ty parakaloj..
Ne zemer une jam vetem, por i pa tundur une qendroj..
Se jeta dite per dite me ben leksion qe une te mesoj..
Nuk i bie njeriu ne qaf, keshtu kot, palidhje..
Sepse jam si ai guri i madh qe eshte ne det plot me midhje..
Une kam zgjidhje, kam opsione, nuk te vij nga mbrapa..
Individual ne cdo aspekt, une nuk ndjek hapa..
Bisnesi, suksesi, interesi erdhi mengjesi..
Nata iku D.M.K nuk do vdesi..
Se jam i drejt, dhe bej per ate njeri qe ben per mua..
Vras per ate qe vret per mua, qaj per ate qe qan per mua..
Nuk ka pidh same ne kte bote qe mund te tallet dot me mua..
Nuk lejoj lamash qe te me afrohet, Te me qorroj mua..
E dashura ime habitet, si ka mundesi qe une nuk pelqej...
Njeri te gjalle nuk besoj, gjithmon me sy hapur flej..

ADA:
Une nuk shikoj,
Une nuk degjoj si ti,
Une nuk mendoj ashtu si ti,
Prandaj per ty nuk jam njeri
Une nuk pranoj,
Bota mua te me tregoj
Se si duhet te jetoj,
S’dua t’ja di...

D.M.K. verse 2.
Po kam qene dhe une si ti..
Kur isha i ri, besoja shum ne shoqeri..
Thoja vlla ty, vlla ky, une, vlla ai..
Por secili mendon perveten para se te mendoj per ty..
Egoizmi eshte arsyeja qe njerzit sot kan lot ne sy..
Qe i vogel i kam kuptuar dobesite e qenies njerezore..
Ndjenja e madheshtise, por prap te kapur dor per dore..
Ansjeher nuk kam besuar tek veterendesija e reklamuar..
E gjithmon jam tallur me njerez qe e mbajn veten te rendsishem..
Qe flasin me respekt per veten, por sjan te dobishem..
Qe sjan te vecant, sjan lidera, sjan te guximshem..
Njerez qe lexojn, por nuk arrijn te shkruajne dot..
Njerez qe jetojn thjesht per inat ne kte bote..
Prandaj sdegjoj njeri, sme intereson cfare di ti..
Ai eshte thjesht njeri si une, cfare mund te di me shum ai..
Asgje, asnje cik, as nje mut, aspak..
E prandaj injoranca triumfon, dhe bota derdh gjak..

ADA:
Une nuk shikoj,
Une nuk degjoj si ti,
Une nuk mendoj ashtu si ti,
Prandaj per ty nuk jam njeri
Une nuk pranoj,
Bota mua te me tregoj
Se si duhet te jetoj,
S’dua t’ja di...


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet