Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Po Kthehem Ne Shqipri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Kthehem Ne Shqipri".
3. Video është e këngës "Po Kthehem Ne Shqipri", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Po Kthehem Ne Shqipri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

16/08/2010

2010-08-16T13:35:16+00:00..................................................
Hahaha
The Bloody Alboz
..................................................

..................................................
Sod po kthehem aty ku kam lindur ne vendin tim
Sod jam i gezuar i kam ber valixhet gati
Sod po kthehem ne SHQIPRI ne vendin tim ku un kam lindur
Zemra ime ket dit shum e ka pritur
Po kthehem ne ATDHE po kthehem ntoken time
Ku perseri ringjallen gjith kto kujtime
Vitet kalun 11 vjet ku shkuan
Kush emigroj me qef tani thell ne shpirt e vuan
E sa larg qe te shkosh ska rendsi sa nalt u ngjite
Ska si vendi jot e si gjuha shqipe
Po kthehem son ne Fier Fieri osht qyteti im
Ku ne kto rrug jeton 1 pjes e shpirtit tim
Por tani jam thjesht turist po dikur ktu kam jetuar
Ktu osht shpija ime megjithse jam larguar
Mesova gjuhen e huaj por te nenes se harrova
Mbeta krenar negjithse ne dhe te huaj shkova
Se jam Shqiptar ne zemer e per mua ska me mir
Per her te par do vizitoj KOSOVEN E LIR

I kam par shum shtete si vendi jem nuk gjeta
Kur 1 goj me pershendeti nuk degjova tungjatjeta
Dhe se vitet kalojn se harroj vendlindjen time
Po kthehem me mall ne shtepin time
Shum kan emigruar Shqiptart jan larguar
E perseri me njeri-tjetrin jan bashkuar
Tani e kam kuptuar sado larg qe te shkojm
Emrin SHQIPTAR ME ZEMER DO E MBROJ
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet