Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Une Dhe Ti (Feat. Ada)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

D.M.K
..................................................
Ej zemer u bo nje koh e gjat qe st'kam par
Sa paske ndryshuar por perseri i humber ....
Sa me kishte mar malli ej te lutem me degjo
Te lutem mos ik kam diqka per te then
Te lutem
..................................................

D.M.K
..................................................
Sa cudi jemi perser un e ti edhe me duket si magji
E kam pritur me padurim ket moment te rrembyer
Nga kjo ndjen qe me ngjall nje segment frymje romantik
E dashur mos ik ne kraht e mija ske per tpasur frik
Te premtoj gjithcka do rregullohet do ndryshoj me veten do luftoj
Nuk dua te humbas se ty shum te dushuroj
..................................................

Ada
..................................................
Ja keshtu ti mua gjithmon me premton (qfar)
Gjithmon ti zemren time e lendon (sesht e verrtet vajz)
Pse nuk e kupton qe dot nuk ndryshon
I dashur ti mua sme dashuron
Perseri jemi un e ti
Nga kjo dashuri qe plagosi shpirtin tim (esht faji yt vajz)
Un e di jam e lenduar jam e vetmuar
Ne ket bot te erret perseri
..................................................

D.M.K
..................................................
Te lutem me degjo e di qe sme beson
Por mos u nxiti por shiko syt e mi e me trego
Nuk te genjej esht e verrtet me beso
Aha nuk te kam tradhtuar asnjher ty te dua edhe vuaj
Edhe prej me jav edhe me muaj e me viti
Sepse ne zemren teme ti troki
Esht e veshtir per mua te harroj ty
Pse e dashur kaq pa fat pse ndodhi kshtu per ne te ty
Diqka ty te mundon por mua sme tregon
Gjithmon me largon se kuptoj qfar po ndodh
Pse me lodh me mua mos luaj se me lendon
E di qe sme beson por veten tende e mashtron
Un u ktheva tek ty asgje nuk ndryshon
Je ne boten tende mbrenda mua sme lejon
Te lutem me thuaj me kte mendje ku po shkon
Si nuk e kupton dashurin po shkaterron zemer
..................................................

Ada
..................................................
Tani un e ti dhe kjo dashuri qe plagosi shpirtin tim e di
Jam e lenduar jam e vetmuar ne kte bot te erret perseri
Te kujtohet mir takimi yn i par po qe i sinqert nuk dola genjeshtar (qfar)
Zemren ma fitove per te ma vrar
Me qellimin tend o tradhetar (haha)
Ose me fjal diqka do arrish
Te verrteten do e tregoj me qe do ta dish (aha)
Vetem dhe nje vajz e kam lexuar
Por do te thot me ty osht dashuruar
..................................................

D.M.K
..................................................
Joo keshtu ti mua gjithmon me premton
Gjithmon ti zemren time e lendon e lendon
..................................................

Ada
..................................................
Pse nuk e kupton qe dot z'ndryshon (esht faji yt vajz)
..................................................

D.M.K
..................................................
E dashur ti mua nuk me don
..................................................

Ada
..................................................
Tani un e ti dhe kjo dashuri qe plagosi shpirtin tim e di (aha)
Jam e lenduar jam e vetmuar ne kte bot te erret perseri (edhe mua)
.................................................

D.M.K
ADA


Ky tekst u dërgua nga  GazmendD.M.K.
Featuring: Ada
Publikimi: 04/05/2010


D.M.K. - Une Dhe Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Dhe Ti".
3. Video është e këngës "Une Dhe Ti", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:


Komente 0