Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Me Pelqen  (Feat. X-tra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

21/08/2011

2011-08-21T14:03:13+00:00D.M.K.
..................................................
U rikthye negativi me tjeter hit man
Jo nuk mundem te pushoj dot jo as nje dit man
Te krijoj te filloj qe ty plaget ti ngacmoj
Kujtesen tende qe ka ra ne gjum ta zgjoj
Gjith skena e muzikes eshte mbushur me bakallaro
Fama sod ne shqipri blehet me dollaro
Shikon degjeon vetem katunaro
Te veshur me firmato te hipur mbi karo
Une e kam nje histori qe ti duhesh ta degjosh
Sa kalliri qe e mban koken lart eshte bosh
Ai eshte amator jo ai nuk osht boss
Se bossat e verrtet jon THE BLOODY ALBOZ
Me pelqen stili jot me pelqen qe je e zgjuar
Amd i'am smack dat ass deri sa ti kemi kto duar
Ti je e rrall si ty nuk gjen
E gjithqka qe ka te bej me ty mua me pelqen ..................................................

Ref:
..................................................
Yeeaaahhhhhhh
Kjo osht nata jon hot hot shum nxet si gjithmon
Menyren ton si gjithmon te gjith e lakmojn
Kemi njeri tjetrin neve asgje nuk na mungon
Yeeaaahhhhhhh
Zemer super femen beby girl nuk ka si ty
Le te flasin bota mbrapa krahve por sna arrijn dot ne te 2
..................................................

X-TRA
..................................................
Attention evbrybody D.M.K. Records prezents X-TRA
..................................................

X-TRA
..................................................
My name is X-TRA kete loj e kam ne kttetra
Jam me lart se ty me mijera kilometra
Vije e krijuar nga te tjer dimensione
Mua nuk me gjen dot me plera emisiona
Une gjenden aty ku mund te gjendet D.M.K.
Se ketu eshte realiteti une veten ktu gjej
Ku eshte e verrteta ktu eshte melodia
Ku nga zemra ime dalin vet fjalet e mija
Ky eshte Hip-Hop nuk eshte tallava
Ne nuk bejm keng qe te kercejn pleq dhe gra
Nuk bejm vidoe nudo per pak fam
Nuk jemi te pacip si kta qe po lojn nam
Por jemi talenta qe na pelqen muzika
Jemi te pa arritshem e te mbreht si thika
Jemi te vecant aspak tolerant
Per idiot koke trash dhe njerez injorant
..................................................

Ref:
..................................................
Yeeaaahhhhhhh
Kjo osht nata jon hot hot shum nxet si gjithmon
Menyren ton si gjithmon te gjith e lakmojn
Kemi njeri tjetrin neve asgje nuk na mungon
Yeeaaahhhhhhh
Zemer super femen beby girl nuk ka si ty
Le te flasin bota mbrapa krahve por sna arrijn dot ne te 2
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet