Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Jete A Vdekje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jete A Vdekje".
3. Video është e këngës "Jete A Vdekje", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Jete A Vdekje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

19/07/2010

2010-07-19T20:11:08+00:00Ref: D.M.K.
...................................................
Jet a vdekje hapin se ndaloj
Dhe zeri te me ngjiret hapin se ndaloj
Ja i gjall ja i vdekur armiqt i shkaterroj
Se ne mendjet tuja do jetoj
...................................................

...................................................
Globi rrotullohet bashk me te edhe ne
Disa lindin disa vdesin njeri zgjohet tjetri fle
Eshte keq te dish pak ose shum un e di
Por idioti nuk vuan nga stresi ahaa
I pafajshem eshte njeriu kur lind
Por jeta ta ndryshon njeriun 100%
Kam qen harami i shpijes time dhe i mir per shoqerin
Por shoqeria ta sjell te dera shpis hasmerin
E te gjith e kam provuar prap kan mbijetuar
Pislleqet e ksaj bote me shum me kan forcuar
Dreqin un e vrava tani jam un dreqi
D.M.K. djali me i keqi
E ska njeri te gjall qe une ti besoj
Fjalt e kurvave un kurr nuk i vlersoj
Atyre qe bojn llafe shum mas qafe ju vjen tulla
Hajdeni te xhaxhi tju tregoj se qka osht shpulla
...................................................

Ref:2x D.M.K.
...................................................
Jet a vdekje hapin se ndaloj
Dhe zeri te me ngjiret hapin se ndaloj
Ja i gjall ja i vdekur armiqt i shkaterroj
Se ne mendjet tuja do jetoj
...................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet