Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Asgje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Asgje".
3. Video është e këngës "Asgje", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Asgje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

08/02/2012

2012-02-08T17:41:11+00:00D.M.K.
..................................................
Me lart qendron ai qe i thote shumices jo
Mos u detyro qe te pranosh kur nuk do
Mesazhi neper keng eshte qe ty te hapi syt
Perdore trurin tend nga injoranca mos u mbyt
Me mir 1 molle e kuqe se 100 te pa pjekura
Me mir dicka reale se sa me shum gjepura
Me mir nje fans te zgjuar se nje kopesht me femije
Se femija kur te rritet do thote kush karin je ti
Shum njerez kan ne vend te trurit copa sallami
Me mir te dali syri se sa te dali nami
Njerzit duan patjeter qe te kene nje komandant
Dhe e ekzagjerojne miun e quajn elefant
Jane simpatizant te fakteve pa baze
E marin nje njeri te but dhe e quajne shtaze
E marrin tregime dhe i kthejne ne besime
I marrin kto besime dhe i kthejne ne mesime
..................................................

Ref:
..................................................
Asgje nuk eshte ashtu sic duket
..................................................

..................................................
Apo matrix jeta mbase eshte thjesht nje virus
Ose realiteti per disa nga neve eshte demtues
Ose fantazia jone mbase nuk ka limit
Dhe e gjithe jeta jone mbase eshte vetem nje dite
A ka mundesi qe te vdesesh edhe perseri te ngjallesh
Te rilindesh si femi me te tjera lloj hallesh
Me nje jete te mburresh e me tjetren te tallesh
Dhe Dimensionit te meparshem sot ti falesh
A te ka ndodhur ndonjehere kur ke takuar ndonje te panjohur
Qe se pelqen e urren pa lidhje sillesh i ftohur
Se e kunderta kur e pelqen dike qe se njeh hic
Si ka mundesi qe te gjithe thone qe life is a bitch
A ka mundesi qe une e ti te jemi njohur dikur me pare
Ne tjeter vend ne tjeter kohe ne jete apo ne varre
Po sikur une te jem thjesht imagjinata jote
Dhe imagjinata ime egzistenca e ksaj bote
..................................................

Ref:
..................................................
Asgje nuk eshte ashtu sic duket
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet