Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Ti Je Femer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Femer".
3. Video është e këngës "Ti Je Femer", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Ti Je Femer  (Feat. Hitjon)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

08/04/2012

2012-04-08T07:59:47+00:00..................................................
Une kam pare
Shum gjera ne jeten time
Por ti ti je e vecant
Te bukuren te sjellshmen te miren
Por ti je femer
Per mu ti je e vetmja ti do jesh gjithmon
Ti je femer
Ti je bota ime brenda meje ti jeton
..................................................

D.M.K.
..................................................
Me kujtohen fjalt e nenes qe mi thoshte dikur
Te kuptosh dashurin duhesh te jesh ne moshen e duher
Kam besuar ma perpara se kam ndjehur dashuri
Por jo si sod dashurin e verrtet vajz ma solle ti ti
Ndjej per ty aq shum sa nuk kam ndjer ndonjehere
Me pelqen kur ti mafrohesh afer cdo cdo her
Me duket sikur ti ke qen gjith jeten me mua
Sikur kam gjith jeten qe une ty te them te dua
Ti je shum e embel si femi je i engjell
Dhe akoma me puth sikur te jet nje enderr
Ata qe ste kuptojn jane te pa fat e te verber
Se un kam par shum femra po si ty nuk ka femer
E gjej veten tek ty edhe ti tek une
Une e kam mendjen tek ti edhe kur flej gjum
Ti e meriton te kesh dashurin vemendjen time
E meriton te kesh ne jet vetem qeshje dhe gezime
..................................................

Hitjon
..................................................
Ti je femer
Per mua ti je e vetmja ti do jesh do jesh pergjithmon
Ti je femer
Ti je bota ime mbreda meje
Une kam pare
Shum gjera ne jeten time
Por ti ti je e vecant
Te bukeren te sjellshmen te miren
Por ti ti je femer
Per mua ti je e vetmja ti do jesh do jesh pergjithmon
Ti je femer
Ti je bota ime mbreda meje ti jeton
..................................................

D.M.K.
..................................................
Eshte e cuditshme sa kam ndryshuar si njeri sot
Per her te par ne jeten time une ndihem i plot
Per her te pare jam xhentil bej surpriza romantike
Por keto sjan asgje per nje vajza te bukur simpatike
Mbi te gjitha eshte njeri qe me do e me qetson
Eshte shum e ndjeshme shume e ngrohte shum e dashur gjithmon
Njeriu ka nje jet un jeten time e ndaj me ty
Nje shtepi nje famijle nje mbiemer te dy
Ti e ben shum te lehte qe une te kem besim ne ty
Dhe ciltersija jote t'pasqyrohet ne sy
Dhe dashurija jote ska kufi ska limit
E falemderoj zotin per ty cdo cdo dit
Nese parashikoj te ardhmen un e parashikoj me ty
Dua te bejm nje bebe te vogel edhe ajo te ngjaj ty
Une e di shum mir qe edhe ti mua me do me zemer
Dhe ti per mua je je e vetmja femer
..................................................

Hitjon
..................................................
Ti je femer (4x)
Une kam pare
Shum gjera ne jeten time
Por ti ti je e vecant
Te bukuren te sjellshmen te miren
Por ti ti je shum lart
Ti jeee ti jeee femer
Te kammm te kammm te kammm zemer
..................................................

..................................................
D.M.K-s beats
D.M.K.
Hitjon
.................................................

Hitjon
.................................................
Ti je femer (2x)
Ti je bota ime brenda meje ti jeton
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë