Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Pellumbesha Dhe Pellumbi  (Feat. Hitjon & X-Tra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

05/02/2013

2013-02-05T07:08:09+00:00Hitjon: O Erjon, po sikur te bejme nje kenge labe ne vlla, si mendon ti?
D.M.K.: Kenge labe?
Hitjon: Po
D.M.K.: Di te kendosh kenge labe ti vlla??
Hitjon: Po mundohem ndonjehere, e provoj ndonjehere kur jam vetem ne shpi
D.M.K.: Pa he njehere
Hitjon: Pellumbesha dhe pellumbi, nje dite laheshin tek lumi
D.M.K.: Hahahahahah.. hallall vlla hallall
D.M.K.: Pa provoje ta kendosh njehere ne DMK's beats

Hitjon Refreni.

Pellumbesha dhe pellumbi
Laheshin nje dite tek lumi
Anes lumit, buze detit
Ne syte e gjithe miletit
Heyyyy hooo heyyy

D.M.K. Verse

Vajzat shqiptare sot nuk kane turp nga babi
pelqejne rap D.M.K. me motive labi
poet apo bejdexhi, per mua eshte thjesht nje hobby
keto e levizin trupin sikur nuk kane frike nga grabit-qari

ky jam une, i pari
e eksitoj femren deri sa ti luaj zari
se jam shum i nxehte, kompetent, inteligjent
per ty une jam talent, jam zoti producent

ye zir, une e kam bere
kte instrumental, dhe muziken qe te tere
ti di di dil ne televiz(e)r
por ne e dim qe ti je internet costumer

baby i love you, do you wanna go higher
hajde shkojme ne New York city me Crossfire
me pelqen stili jot, me pelqen menyra jote
sepse jam me i vertet nga keta viktimat e kesaj bote

Hitjon Refreni.

Pellumbesha dhe pellumbi
Laheshin nje dite tek lumi
Anes lumit, buze detit
Ne syte e gjithe miletit
Heyyyy hooo heyyy

X-tra verse

me pelqen qe te shkoj me ty aty ku ka shum drita
te ndjej ty, te prek ty, qellimin e arrita
ti me blen lule, e dhurata here pas here
ma kthen cdo dite dimri ne nje dite pranvere

jemi vetem une dhe ti, edhe qielli hapet vete
sa here qe jemi afer! behet shume nxehte
sna intereson se cfare ka pasur, e cfare do te kete
jemi te fiksuar tek ky moment, kjo jete

e kush na ka inat le te haj inat me fatin
germo ne katin e pare, se ne jemi ne te shtatin
shume larg per ata qe mundohen te na afrohem
nuk kane shanc, me kembet e tyre pengohen

une e gjej ngrohtesine tek veprat, jo llafet
dhe ajo qe ndjej per ty, e ben vete zemren te hapet
nuk jam si ato femra qe kane nevoj per ilaçet
qe pijn drog per te harruar deshtimet dhe hallet

Hitjon Refreni.

Pellumbesha dhe pellumbi
Laheshin nje dite tek lumi
Anes lumit, buze detit
Ne syte e gjithe miletit
Heyyyy hooo heyyy


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet