Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Rrugen Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrugen Time".
3. Video është e këngës "Rrugen Time", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Rrugen Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

21/09/2013

2013-09-21T21:24:12+00:00......................................................
Jam tip i veshtire ngaqe ti smendon si une
Se ne kte bote qe ne jetojme debila ka shume
Trupi im shtrihet naten kurse truri nuk fle gjume
Se nuk eshte larg qari nga zarari ne mut apo ne kum
Ndonje dite goja ime do me fusi ne probleme
Sepse flas realitetin ne cdo lloj teme
Sepse une nuk kam filter per vesh sensitiv
Si e ndjej ashtu e them e jo se kam ndonje motiv
Po sikur te ngre nje dore lart edhe tjetren ta fsheh
Te manipuloj mendjen tende per cfare sheh e ça nuk sheh
Gjasme qielli nuk eshte blu dhe blu nuk eshte ngjyre
Ti shikon doren lart e te vjen tjetra shpull n'fytyre
Mbase jam i enigmatik ose sdi te komunikoj
Ose lodhem kot me njerez qe veç me keqkuptojne
Mbase flas me zë te lart mbase kam munges takti
Por e kam çdo opinion te shoqeruar mbas nje fakti
......................................................

Ref:2x
......................................................
Rrugen time e ndjek eci e mendoj e planifikoj
Rrugen time e 1 milion rruge te tjera le te dalin vetem timen une shikoj
Rrugen time nuk shikoj nuk degjoj boten dhe te tjeret per cfare mashtrojne
Rrugen time vetem rrugen time
......................................................

......................................................
Prap ketu do rri si njeri ne vetmi
Dhe e vetmja pasuri qe kam jane ato qe di
Ti nderto dhe fito dhe ne maje te botes shko
Behu skllav i vetvetes si i vdekur jeto
Ti nuk me kupton dot se une nuk jam ne linje me ty
Rruga ime mban 1 e jotja me shume se dy
Ti nuk e shikon te keqen sikur ty para te t'qendroj
Te perqeshi ne surrat e gishtin e mezit te tregoj
Hape gojen nxirr dhe ti 2 fjal siç ben bota
Nxirr karlliqe te perziera me fjal te kota
Dhe trego ça tha pse tha kush tha
Dhe besoi ato qe tha si thashetheme te verteta
Une jam tip i veshtire se nuk me gjen ne miting
Se une e di qe ndeshja shitet para se te shkoj ne ring
Se bota korruptohet se ndryshe s'rrotullohet
Dhe ne kurriz te budallenjeve kjo gje formohet
......................................................

Ref:
......................................................
Rrugen time e ndjek eci e mendoj e planifikoj
Rrugen time e 1 milion rruge te tjera le te dalin vetem timen une shikoj
Rrugen time nuk shikoj nuk degjoj boten dhe te tjeret per cfare mashtrojne
Rrugen time vetem rrugen time
......................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë