Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Ç'domethënë Vari Karin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç'domethënë Vari Karin".
3. Video është e këngës "Ç'domethënë Vari Karin", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Ç'domethënë Vari Karin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  23

Komente

Asnjë Koment

06/10/2013

2013-10-06T18:46:05+00:00.........................................................
Vari karin domethene kur ngaterrohen rolet
Kur vajzat bejne si cuna sikur kane ato bole
Kur cunat bejne si pidha edhe mbajne çanta grash
Gjoja per te mbajtur pistoleta dhe hashash
Vari karin domethene ngrihesh nje dite nga gjumi
E gjithe planet e asaj dite ti kete marr lumi
Erdhi dita te takoheshe me 1 vajz simpatike
Dhe kur e takon ajo thote une jam lesbike
Vari karin domethene kur takon nje pallavesh
Qe shtiret si pidhsëme 99-ç hundë-lesh
Dhe je i detyruar te ulesh ta degjosh
Te durosh ate kok-loqen edhe mos ta qellosh
Vari karin domethene kur shikon nje femer yll
Qe lidhet per lek me njerez te rritur ne pyll
Po vjen fundi i botes vlla ktu po behet nami
Me lek sot qi edhe po pate ballin si çekani
.........................................................

Ref:
.........................................................
Ç' domethene vari karin
Vari karin domethene
kur lidhesh per lek me nje burre qe ska dhëmbë
Ti je 2 metra femer e ai sa 1 pëllëmbë
Ai sta krruan dot se nuk qendron dot ne këmbë
Ç' domethene vari karin
Eshte dobsi qe lind ne tru
Dhe ti e vendos vete a je njeri apo dru
Eshte virus dhe presion qe ti te behesh si shumica
Dhe muzika sot kuptohet vetem me byth e me cica
.........................................................

.........................................................
Varin karin domethene kur 1 popull percahet
Per besime dhe politik ne disa pjese ndahet
Kur zgjedh qeveri voton me shume besueshmeri
Qeveria vjen ne fuqi dhe prap popullin qi
Vari karin domethene kur te kap policia
Qe tju japesh 5 mije lek se po ju qajn femijet tek shpia
Se nuk ka shtet edhe ligje vec korrupsion e pislliqe
E Polici eshte nje puçër bythe më mire hiqe
Vari karin domethene kur te iken mendja fare
Te vjedhesh Muzik nga bota dhe ta quash muzik shqiptare
Nese Zoti donte dele atehere pse e krijoi ujkun
Nese shqiptari eshte krenar atehere pse e kopjon turkun
Vari karin domethene kur dikush vdes per buk
E dikush tjeter i ben foto dhe e nxjer ne Facebook
Kur Alienet kalojne e nuk ndalojne te na takojne
Se i friksojme se jemi specie qe vet-veten e shkaterojme
.........................................................

Ref:
.........................................................
Ç' domethene vari karin
Vari karin domethene
kur lidhesh per lek me nje burre qe ska dhëmbë
Ti je 2 metra femer e ai sa 1 pëllëmbë
Ai sta krruan dot se nuk qendron dot ne këmbë
Ç' domethene vari karin
Eshte dobsi qe lind ne tru
Dhe ti e vendos vete a je njeri apo dru
Eshte virus dhe presion qe ti te behesh si shumica
Dhe muzika sot kuptohet vetem me byth e me cica
.........................................................

.........................................................
Nese je njeri qe ndryshe je e ndryshe hiqesh
Kot lodhesh e perpiqesh, se ti je Vari Karin
Nese je njeri qe ti mendon se di gjithshka
Degjo ketu o trap ti je Vari Karin
Nese je Njeri qe shet gjakun tend
Servilosesh tek i huaji Ti je Vari Karin
Nese je Njeri qe shpreson te shikosh vuajtje
Qe te fillosh te meshirosh Ti je Vari Karin
Nese je Njeri qe perdor trupin ne vend te trurit
E fiton gjithshka me seks Ti je Vari karin
Nese je Njeri qe fiton duke premtuar
Edhe shkel mbi premtimet Ti je Vari Karin
Nese je Njeri qe dhunon mbi te dobtin
Por nuk ke byth per me te fortin Ti je Vari Karin
Nese je Njeri qe kur ta degjosh kete kenge
Ta shash nga inati Bitch ti je Vari Karin
.........................................................

Ref:
.........................................................
Ç' domethene vari karin
Vari karin domethene
kur lidhesh per lek me nje burre qe ska dhëmbë
Ti je 2 metra femer e ai sa 1 pëllëmbë
Ai sta krruan dot se nuk qendron dot ne këmbë
Ç' domethene vari karin
Eshte dobsi qe lind ne tru
Dhe ti e vendos vete a je njeri apo dru
Eshte virus dhe presion qe ti te behesh si shumica
Dhe muzika sot kuptohet vetem me byth e me cica
.........................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet