Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Boll Buçe Boll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Boll Buçe Boll".
3. Video është e këngës "Boll Buçe Boll", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Boll Buçe Boll  (Feat. Loko)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

11/03/2014

2014-03-11T17:30:16+00:00D.M.K
............................................................
Kjo bot sdo Sadam Hitler apo Duçe
E as nuk ka nevoj per bitcha dhe buçe
Nenat dhe motrat jon mishi i nje populli
Amo njerzit si une jane tamam si çerçiz Topulli
Kurse njerzit si ju jane thjesht kurva qaramana
A ke inat qe jam me larg urdhero 1 kar o intrigane
O moj zan e malit zan kut shkoj magjia
Ti urrejtjen ke ushqim kurse per mua dashuria
Nje jet ka njeriu po shpirtat skan limit
Nese ti je thjesht nje mut tek kpuca ime mos u ngjit
Zoti ka krijuar pitbullin dhe zagarin
Dhe padashje krijoi edhe njerz qe ta han karin
S'ka rendsi sa lek ke a je me shkoll apa pa shkoll
Kush lind si buçe vdes si buçe keshtu qe boll buçe boll
Nese ske par gje me sy e pretendon se shikon yje
Me vjen keq qe po ta tregoj por qjelli ska therra dhe pyje
............................................................

Ref: D.M.K
............................................................
Ca do me besh ca do me besh ti mua
Ca the ca the ca po thua
Ti sje ne nje nivel me mua
Keshtu boll buçe boll
Ti nuk ke kapicet jo
Nuk ke realitet jo
Nuk ke surrat per mua
Kshtu qe boll buçe boll
Ca mendon ca mendon se je ti
Kush karin karin je ti
Po te genjen ty barku
Keshtu qe boll buçe boll
Ki kujdes ki kujdes me mua
Se mar edhe vrases hua
Edhe perfundon si buçe
Kshtu qe boll buçe boll
............................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë