Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

D.M.K - Idiot Dhe Krena

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Idiot Dhe Krena".
3. Video është e këngës "Idiot Dhe Krena", por nuk këndohet nga D.M.K.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K - Idiot Dhe Krena  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

11/02/2015

2015-02-11T08:00:01+00:00Une nuk jam tip qe pa arsye te ngacmoj çfarëdo
Dhe kur i leshoj thumbat, i leshoj te çpojnë kedo
Ehh sa mir qe me fjal librash te gjith i munde
Por ti spo ecen vet ti po terhiqesh prej hunde

Shiko me sa inat po me pergjigjesh, pse bucko?
Une thjesht po te tregoj ty te verteten, o rruçko
O koqe, o trap, o kar me xhunga
Ishalla te ndihmon ty zoti, se une nuk munda
Eh picke e semes deti ne breg ça na solli
Oh sa njerz te trash ka kjo bot, ça na polli
Ndaje copen e bukes, dhe shpreso te ngopet zorra
Por keta kerruajne koken kur degjojne metafora

Molla qe u kafshua, ne mekat u shnderrua
Mishi qe su poq mire, me rregulla u ndalua
Sepse njerezit qe te besojne, duhen friksuar me iluzione
Por antena jote nuk i kap keto stacione

Kari im nuk eshte leter, mos e grish copa-copa
ne jemi vete keshtu shqipe, sna ka faj evropa
Eh.. pra keshtu nuk shkoka, as nuk dime as nuk mesojme
Del 1 kar, e mban fjalim, dhe neve e besojme
Megjithese trasmetohet, mbeturina nuk ka vlere
Neqoftese nuk sulmohet, genjehet populli i mjere
Por sot me shume vleresohesh po te jesh genjeshtar
Keshtu eshte kur ke te besh me njerez Idiot dhe Krenar

Eh.. fytyre me rrudha, ti nuk ishe gjithmone keshtu
Kur mesohesh me shpulla, te pelqen te rrish gatitu
Vec nje rruge mesove, por mos gabo
qe ti thuash te riut, qe ska rruge tjeter, mos e ngatrro

Eh.. tani, jam bere armik, me te gjithe, sa cudi
Une thjesht pikturova ate pamje qe sheh cdo njeri
po idiotet nuk kuptojne, perkundrasi, ofendohen
Sa me pak qe ata dine, aq me shume krenohen

Eh.. pra une nuk predikoj, e as nuk bej moral
e as nuk shtirem si garip, te bej presion verbal
Pse une flas ne kete menyre?
eshte shume e thjeshte.
Une smund te rri pasiv, qe me popullin, keta te tallin leshte

Une e kam nje mesazh per ju, nga gjumi ngrihuni
Por nese ju pelqejne genjeshtrat, shkoni qihuni
Jane ca njerez qe lexojne per jeten, por nuk e kane pare
Jane sherbetor te mire, Idiot Dhe Krenar

(Ref: x2)
Kari im nuk eshte leter, mos e grish copa-copa
ne jemi vete keshtu shqipe, sna ka faj evropa
Eh.. pra keshtu nuk shkoka, as nuk dime as nuk mesojme
Del 1 kar, e mban fjalim, dhe neve e besojme
Megjithese trasmetohet, mbeturina nuk ka vlere
Neqoftese nuk sulmohet, genjehet populli i mjere
Por sot me shume vleresohesh po te jesh genjeshtar
Keshtu eshte kur ke te besh me njerez Idiot dhe Krenar

Kur te vij momenti te mbyll syte
mbase me shume do kuptoj
Jeta qenka nje kopesht zoologjik
qe une dot se toleroj.
Kur te vij momenti qe te hap krahet
shpresoj te fluturoj
Por nese thjesht une jam nje robot
Ne plehra le te perfundoj
Nuk mendoj se jam i mire se te gjithe
por thjesht tregoj çfare shikoj
Sikur te gjithe neve ta benim kete
mbase jeta nuk do ishte veç nje loje

(Ref:)
Kari im nuk eshte leter, mos e grish copa-copa
ne jemi vete keshtu shqipe, sna ka faj evropa
Eh.. pra keshtu nuk shkoka, as nuk dime as nuk mesojme
Del 1 kar, e mban fjalim, dhe neve e besojme
Megjithese trasmetohet, mbeturina nuk ka vlere
Neqoftese nuk sulmohet, genjehet populli i mjere
Por sot me shume vleresohesh po te jesh genjeshtar
Keshtu eshte kur ke te besh me njerez Idiot dhe Krenar

Yea
i zoti e nxjerr vete gomarin nga balta
Keshtu qe edhe Shqiptari sduhet te harxhoj kohe me politik.. e me fe
Por duhet te punoj fort, qe te konkuroj neper bote
qe ti tregoj botes se kush eshte Shqiptari
Dhe vetem atehere e meriton fjalen Krenar

D.M.K
Djali me i keq
Djali me i keq se keshtu thoni ju, por ne te vertete nuk jam dhe aq i keq
Yeah...


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   ALDOooo
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet