Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Intelekto, Koqe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Intelekto, Koqe".
3. Video është e këngës "Intelekto, Koqe", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Intelekto, Koqe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

03/07/2015

2015-07-03T18:14:27+00:00Po njeri i ditur
Njeri i pregatitur
Nuk i laj une duart qe te takoj ty
Bile pertoj te çohem
Qe me ty te prezantohem
Dhe nuk me plas trapi fare
Nese nga ty un nuk vlersohem

Jo skam edukate per ty sa lek kushtoj
Ato mendime qe ke ne kok pse nuk ti nxjerr ajo goj
Ke mesuar te maskohesh
Te te gjithe te afrohesh
Puthje bythen me interes servil i mire, vleresohesh

Po
nuk jam i famshem, jam komplet anonim
Harxhoj kohe edhe ndjenja
per njerez te huaj, pa fitim

Po ti je i pelqyer
ngado qe shkon te hapen dyer
je serioz, ke nivel
asnjeri nuk ke zgjenjyer

Po
ti din te hash buke ne cdo tryeze
ke mesuar si robot
por ti nuk je i holle
Dituria eshte fuqi, nese kuptohet drejte
Por ty te beri thjesht, gomar me shkolle.

Ka intelektual
por ka edhe intelekto-koqe
qe ecin rruges si te zgjuar
me pak fjal, jane koqe
Din shume teori, dhe permendesh shum fjal
dhe e mbajne hunden perpjet
Sikur sot nga pidhi i nenes tyre kan dal

Nuk i duroj dot njerezit
kur shiten parimor
perjashta me kollare
ne shpi, porno, i bien me dore

Standart i dyfishte,
ndryshe je, ndryshe e njohin
rendesi ka qe bota,
genjeshtren ty ta suportojne

Po, ti flet me kopetence per shume gjera
per histori, letersi, edhe shkenc me ore te tera
Por ti se di ç'eshte vërra
O i ziu ti, mavriu ti
Dhe kur ke femra as i leshon e as i qi
Nga dallohet budallai?
se ai nuk ka brire
mbase kur flet vetem per veten thote,
Une jam i mire!
Por i keqi s'thote qe jam i keq
dhe i mire nuk e njeh veten
dhe budallenjte e mbajne koken larte
por rrota kari mbeten
Po, ti ke pare shume dhe ke shume kontakte
Ke kultur, dhe personalitet, me vepra e me fakte
Bile, te gjithe nga ty mesim duhet te marrin
Por per cudi, une ty
ste barazoj as me Karin

Ka intelektual
por ka edhe intelekto-koqe
qe ecin rruges si te zgjuar
me pak fjal, jane koqe
Din shume teori, dhe permendesh shum fjal
dhe e mbajne hunden perpjet
Sikur sot nga pidhi i nenes tyre kan dal

Ti mendon se di
Ti mendon se je
Ti mendon se ke
Por ca karin ke?!

Je thjesht robot, qe lexon e meson
ato karlliqe qe nje kar tjeter i tregon
Ti mendon se je lart
E ti mendon se ke nivel
E ti mendon se bari nuk çel
aty ku kemba jote shkel

OOO Koqe!
Je komplet gabim
Teorite qe ke ti ne koke, te kthejne ty ne viktim

Ka intelektual
por ka edhe intelekto-koqe
qe ecin rruges si te zgjuar
me pak fjal, jane koqe
Din shume teori, dhe permendesh shum fjal
dhe e mbajne hunden perpjet
Sikur sot nga pidhi i nenes tyre kan dal


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   ALDOooo
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet