Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

D.M.K. - Uhh Vdeksh Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  10

Komente

Asnjë Koment

28/02/2016

2016-02-28T14:51:10+00:00mm hmmm.....
Po çpate more kafsh? idiot?

Ti çaj tollumbacet unë, o motra...

Refreni.

Uhh vdeksh Ti..
Uhh vdeksh Ti..
Po pse kështu moj zogu?..

Uhh vdeksh Ti..
Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti..
Që nuk bëhesh njeri ti..

Uhh vdeksh Ti.. Përse po më mallkon?
Uhh vdeksh Ti.. Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti.. Gënjeshtrat pse mbulon?
Uhh vdeksh Ti.. Që nuk bëhesh njeri ti..

Unë jam Patriot shum, sa herë që shkoj në stadium..
Shqipe deri në dhe, por në dhe të huaj po fle gjum...
Shqiperinë e kemi nënë, por na adoptoj kurbeti..
E kemi më kollaj që të punojmë përtej detit..

Jemi popull shum pordhac, që nuk na pëlqen puna..
Eh çfar pune thu mer jau, shiko cfarë pule ka Tuna...
Shiko cfarë benzi ka filani, shiko cfarë shpie ka fisteku..
Me kurva në Itali, edhe me drogë nxirret Leku..

Neve dimë të gangsterojme, se na e tregoi Al Pacino..
S'dimë historinë tonë, por dimë për Messi e Ronaldinho..
Nuk na habit korrupsioni, i tregojme respekt krimit...
I themi Bravo hajdutëve qeveritar, kur bëjnë rolin e trimit..

Diku në botë, dikush studjon, si ta çoj botën përpara..
Ndersa Aqifi me Versace, në cep të pallatit po ha fara...
Atij i lind një ide, për biznes me Mariuana..
Të ketë zinxhirr të trash në qaf, me emrin Aqif Montana..

REFRENI 2.

Uhh vdeksh Ti.. Përse po më mallkon?
Uhh vdeksh Ti.. Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti.. Gënjeshtrat pse mbulon?
Uhh vdeksh Ti.. Që nuk bëhesh njeri ti..

Uhh vdeksh Ti.. Përse po më mallkon?
Uhh vdeksh Ti.. Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti.. Gënjeshtrat pse mbulon?
Uhh vdeksh Ti.. Që nuk bëhesh njeri ti..

2. Verse.

Kë shikon me inat ti?.. unë të djeg me shpi, e me fis...
A e di kush jam unë? More pis..
Unë të vras, unë të pres, unë në gojë ty të dhjes..
Kur Zoti më bëri mua, i dridhej dora, po për bes..

Jemi popull i vogël, nuk na njohin, e nuk na dinë..
Por kam dëgjuar që kemi fansa, në Arabi, edhe në Kinë...
I rrudhim vetullat, me inat, sa herë që hipim në makinë..
Që ti bëjmë presion rrugës, me një dorë e mbajmë timonin..

I'M a Killa hilla hilla, for realla, Godzilla..
Nga laptopi i mamit, në internet Mozilla..
Ktu barboni të quan barbon, sepse ktë shprehje e degjoi..
Nga një trim në një lokal kur e tha, dhe ky e fiksoi...

Vish fustanin me toka, se përjashta të ka dal bytha...
Ehh Jari, ti qënke mbrapa, se drejtsia sot në botë fillon nga llapa...

refreni 3.

Uhh vdeksh Ti.. Përse po më mallkon?
Uhh vdeksh Ti.. Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti.. Gënjeshtrat pse mbulon?
Uhh vdeksh Ti.. Që nuk bëhesh njeri ti..

Uhh vdeksh Ti.. Përse po më mallkon?
Uhh vdeksh Ti.. Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti.. Gënjeshtrat pse mbulon?
Uhh vdeksh Ti.. Që nuk bëhesh njeri ti..

3. Verse.

Unë pëlqej Tallava, ta dredh zërin kështu-U-u-U-u-U-u...
Gjithë kulturat e kesaj bote, e paskan halen këtu-U-u-U-u-U-u...
Kërcejme si gjela deti, dhe përpjete e hedhim lekun..
Me këngë në YouTube e vrasim Serbin edhe Grekun...

Rroga 200 mij lek, por neve themi 200 milion..
Byth grisur në realitet, por i pasur në opinion..
Pretendojm se cfarë jemi, por një koqe muti kemi..
Por i shitemi botës sikur na ka zili edhe Eminemi..

Beyonce dhe Rihanna, Me statistika, shans nuk kan..
Sepse kulmi i show bizit, na u bëka në Tiranë..
O të tëmë në vërrt errenj, motrën dhe babanë..
Kta 25 milion, që ta dëgjuan këngën, ku janë?...

Në Irak, Afganistan?, e di e di, jam xheloz..
Të paktën, vetes ti kështu i thua, kur me mashtrimet e tua, unë loz..
Eh ça fitova me kto që thash?.. kta as nuk e vunë ujin në zjarr..
As unë, por nuk ua lë dot tollumbacet pa ua çar..

Refreni 4.

Uhh vdeksh Ti.. Përse po më mallkon?
Uhh vdeksh Ti.. Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti.. Gënjeshtrat pse mbulon?
Uhh vdeksh Ti.. Që nuk bëhesh njeri ti..

Uhh vdeksh Ti.. Përse po më mallkon?
Uhh vdeksh Ti.. Ashtu ë?
Uhh vdeksh Ti.. Gënjeshtrat pse mbulon?
Uh vdeksh ti...Qe nuk behesh njeri ti


Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet