Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Plumbat E Lumturis
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plumbat E Lumturis".
3. Video është e këngës "Plumbat E Lumturis", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Plumbat E Lumturis  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

03/03/2018

2018-03-03T17:24:42+00:00- Nga frika e nje shqelmi në byth u bindëm!
- Rrofshin veglat seksuale që neve na lindën!
- Sqarimi me grushta na dhuroi disa nivele!
- Gjakun blu, inferiorin, kta ujqër, dhe kto dele!
- Më fal që kërkoja të më kuptoje dhe ti!
- Më fal që bërtita, por ktu nuk ka njeri!
- Sasia e floririt, dhe ndryshku i një hekuri!
- Është pasuria që peshoi jetën e një të vdekuri!
- Kjo daulle që s'pushon mbase faj nuk ka!
- Dhe k'to kocka që kërcejnë mbase jan gjynah!
- Shurra qe hidhet përpjetë mbase e ka nga halli!
- Botën po e qi leku, leku është loqe e djallit!
- Në gjumë të rëndë qenke byrazer, zhurma s'po të bezdis!
- Si ka mundësi s'të bëjnë përshtypje aspak këmbët e dhis?
- Lëre, të hutova, me siguri të humba!
- Më mirë, e di qfarë, pse nuk blejmë ca plumba?

Ref.

- Prrr rrat ta ta ta, na mbuluan plumbat e lumturis!
- Prrr rrat ta ta ta, zbrazim trurin e fëmis!
- Prrr rrat ta ta ta, jeni firma e kohës!
- Prrr rrat ta ta ta e kohës..

- Është horrori i terrorit që fsheh dorën e biznesit!
- Në orar na hapen sytë, pa ndihmën e këndezit!
- Brezit te ri, ja vejm fajin per degjenerim!
- Por harrojm që kjo hale se ka patur sot fillimin!
- Kemi nevoj' për shkëmbim, shërbim, shkërdhim!
- Aty ku frika nuk njihet, a egziston fjala trim?
- Anomalia e shoqëris nuk është mungesa e informacionit!
- Por është njeriu egoist që fshihet mbas mikrofonit!
- Është ajo gjëja që fshihet mbas patriotizmit!
- Prej ati idealisti që triumfon prej narcisizmit!
- Shiko, ti se kupton, fuqia e deh njeriun!
- E bën të mendoj që mund të rrahi dhe ariun!
- Në të njejtin tren si pasagjer, ndjekim trendin!
- Nga kto plehra do dalin ata që mirmbajn rendin!
- Por kam frik se k'të mesazh do e keqkuptojn për thumba!
- Më duket se do kem nevoj të blej ca plumba!

Ref.

- Prrr rrat ta ta ta, na mbuluan plumbat e lumturis!
- Prrr rrat ta ta ta, zbrazim trurin e fëmis!
- Prrr rrat ta ta ta, jeni firma e kohës!
- Prrr rrat ta ta ta e kohës..

Boll..

- Të gjith' k'ta fëmij' të konfuzuar shikoj!
- Nxirre kokë nga haleja, dhe veshët zhbllokoj!
- Këto gjëra që fëmijve po u mësojm!
- A nuk mendon që do kenë shumë' pasoja më vonë?
- Po u mësojm' që të mendojn' vetëm nga dera e brenda'
- Se si t'ja ngecim dikujt tjetër punët e rënda!
- Mësojnë në shkoll historin e shkruajtur prej diktatorve!
- Të shoqëruar si sallat me filozofin e profesorëve!
- Dhe pastaj u mësojm dinakërin e horrave!
- Jau vjedhim naivitetin duke u mësuar gjuhën e sorrave!
- U mësojm të gjykojn, të zbatojnë, të maskojnë!
- Të injorojn, dhe vetëm kur u intereson të besojn!
- Dhe të shiten të shtiren deri sa t'kapin qfar synojn!
- Dhe kur të thyhen hundët s'ka problem të gjithë gabojn!
- Të mburren, të fryhen, të zgjedhin një anë!
- Të mbrojn krahun e tyre me q'do kusht anembanë!
- Që të vegjël u japim lodra, shpata, pistoleta!
- Dhe përralla me luftëtar, që me gjak u ndan nga jeta!
- Dhe kur të rriten këta fëmij dhe me njëri tjetrin të dalin përballë!
- Të habitemi, pse kta e vrasin njëri tjetrin vallë?

- Prrr rrat ta ta ta, na mbuluan plumbat e lumturis!
- Prrr rrat ta ta ta, zbrazim trurin e fëmis!
- Prrr rrat ta ta ta, jeni firma e kohës!
- Prrr rrat ta ta ta e kohës..


Ky tekst u dërgua nga Diamant Gashi
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë