Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Spektator I Cirkut

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Spektator I Cirkut".
3. Video është e këngës "Spektator I Cirkut", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Spektator I Cirkut  (Feat. Doza)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Doza

14/08/2018

2018-08-14T11:38:38+00:00Ref


Hapa syte pashe veten
Po qeshja pa ndalim
Se nuk qaja dot me
Se ne ket bote kuptova qe jam thjeshtD.M.K
Personi im publik eshte ne gjendje kritike
Se nuk ka nenshtetsi ne eksistencen fizike
Un s mendoj qe narcizmi te jete arsyja e jetes
Smendoj qe jam ketu per ti dhene autograf vetes
Ne jete gjeta shume armiq me fytyra miku
Shum naiv,i afrova keto kafsh cirku
Ne kte bote zhgenjimi te befason hap pas hapi
Tek lulja me e bukur mund te fshihet gjarperi
Tek drita verbuese fshihet gropa me mut
Ku te premtojne dituri,por ti shkerdhejn trut
Do apo sdo ti,po do hipnotizohesh
Ajo turma e njerzeve do te bej te dorzohesh
Duartrokasin te gjithe shiko cfar xhunglimi
Inpresionohu dhe ti,qe te filloj sherimi
Normalizimi i bashkimit te mendimit skllaveror
Dhe zhvillimi i qytetrimit ego manjak mizor
Konkurimi, gabimi nevoj e perparimit
Se pa fitim s mund ti sherbesh njerzimit
Nese ti s ke shtepi,dhe ato kan 20 vapora
Po cne qe gezon ti qe kjo bot ka horra
Deshira per zhvillim lindi arti i mashtrimit
Konfuzionin midis realitetit dhe filmit
Prandaj sot besohet dhe fjala e psikopatit
E gjite bota eshte bere viktime e trumpit
Pra fito o fitimtar se kjo xhungel tani eshte
cirk
I kemi zbutur edhe tigrat, mos ki frike
Argetohu o fatmadh me mangesit e te pafatit
Ti thjesht nuk e shijon pa plas dikush inati
Eshte kollaj qe une te marr nje flete nga libri
jot
Po koshjenca jote ben ate qe e imja nuk e ben
dot
Une jam sot shum cinik,personi qe isha dje,iku
Si George Carlin,dhe une,jam nje spektator cirku

Ref

Hapa syte pashe veten
Po qeshja pa ndalim
Se nuk qaja dot me
Se ne ket bote kuptova qe jam thjesht

Hapa syte pashe veten
Po qeshja pa ndalim
Se nuk qaja dot me
Se ne ket bote kuptova qe jam thjesht
Jam thjesht spektator i cirkut

DOZA Mc

Hapa syt pash veten,befas u habita
Spektator i cirkut me kto clown-a hipokrita
Disa vin nga show bizz-i disa nga politika
Disa vin nga U.F.O dhe ndertojn piramida
Ndersa ti je ne pune 8 me 3,9 me 5
Merr borxh ne fund te muajit
Per tpaguar faturat e O.SH.E.E.S
Riciklon, Vec para ne ket mes
Sec e merr rrogen n'darke ja jep shtetit prap
n'mengjes
Por nejse miremengjes,bli cigare bli expres
Ngjeshu ne urban shpejt mos t'ikesh me vonese
Nuk ke kohe as ta mendosh
Ske deshire te reagosh
Je rehat keshtu sic je,te mjafton te mbijetosh
Por erdhe ne jete qe te jetosh jo thjesht te
egzistosh
Por ti do veten qe ta identifikosh
Me ket trup fizik dhe me emrin ne ket flete
Me vjen keq qe po ta them po je nje dele e
vertet
Por mjaft hengre bar,my shqipe cohe koken
Clown-at me t'medhenj jan ata qe sundojn boten
Eshte cirku madheshtorme akrobatet tek litari
Mos u bej luan i zbutur kur kalon ne rrethe
zjarri
Disa here mendoj te iki te ndertoj nje shpi ne
mal
Te jetoj vec nga natyra,si ne neandertal
Pa kod personal,pa emra qeveritar
Pa orar,pa adres,pa fatura,pa kalendar
Hapi syt me ne fund me mire vone se sa kurr
Pash qe isha spektator hije zez pa figure
Une e di ca duan kta,duan te mos ngrihem kur
Po sja u bej qefin u ktheva me i fort si gure

REf


Hapa syte pashe veten
Po qeshja pa ndalim
Se nuk qaja dot me
Se ne ket bote kuptova qe jam thjesht

Hapa syte pashe veten
Po qeshja pa ndalim
Se nuk qaja dot me
Se ne ket bote kuptova qe jam thjesht
Jam thjesht spektator i cirkut


Ky tekst u dërgua nga  DonMarjo
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet