Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Delja E Zezë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Delja E Zezë".
3. Video është e këngës "Delja E Zezë", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Delja E Zezë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

13/02/2016

2016-02-13T10:00:01+00:00Intro.
High as f**k Man..
Kam pir shum sot Man...
Drunk as f**k Man..
I don't give a f**k..

Nese do qetesi, ti duhet te pranosh vdekjen..
Më than ata, qe u kenaqen me mbetjen..
Boll.. mos fol... sdua ta di sekretin..
Mos u nda nga turma dele e zeze, do gjesh qahmetin..

Çfare kerkon me shum nga jeta, ke sy, ke dore..
Me tha me ze te lart nje sherbetor i lodhur, qorr..
Pse kta sy te shtrembet, po më tregojme rrugen e drejte?
Kjo breshke e prapambetur, po me akuzon qe po eci shpejt..

Eshte e veshtire mbi keto te vjella, te arrish te mbjellesh lule..
Dhe parajsa e idjotit, eshte nje pjate me fasule...
Ledhatim bythe, ngul shkul, ti kte quan..
Dashuri, pasuri, surrati jot per kte vuan..

Ska problem qe ti je bosh.. se paraqitja ti mbulon...
Nuk ka engjej te shumtuar thone... kto putanat me silikon..
Jeta eshte politik, po thone kta njerzit elastik..
Une mesa duket nuk kuptoj, truri im nuk eshte plastik..

Nese qielli ska limit, dhe shpirti im nuk skadim..
Eh Pra ti mos u çudit, qe vizioni im ka shum guxim..
Sa me larg te shikosh, aq me pak kerkon ndihm..
Sa me shume te jetosh, kupton qe jeta nuk ka çmim..
Doren jo ne xhepin tim, se e kam çpuar me qellim..
Nisesh per te vjedhur lek, pa dashur kap karin tim..

(Hook 1.)
Aaaaaaa...
Hajde la la la la
Une jam, Dele dele e zeze

Aaaaaaa...
Hajde la la la la
Une jam, Dele dele e zeze

Une jam per ty...

(Verse 2.)
Sa debila mund te mbledhesh, nese tregimi ska fantazma?
Per ty e ka fajin toka qe u be grop, jo kazma..
Eh moj rrushi i vogel, me krenari u bere raki..
E vleresuar nga alabak, qe bejne gara ne trimeri..
Ka arsye pse injoranca i vesh te holla breket...
Nuk duhet lodhur truri shum, po thote njeriu i ceket..
Nese nuk e shet shpirtin, nuk ka interes per ty..
Duhet qe Djalli ta hapi deren, por duhet te hyni bashk te dy...

I perqafuar me gjarprin, per pak fam o njeri..
Jeta jote eshte tv, dhe te gjithe e kane zili...
Kjo eshte çmenduri, qe ti vete e blen shume shtrenjte...
I fryn buzet si pith, dhe surratin e enjtë..

Ujku nuk testohet kur ai te jete kelysh...
Te gjithe jane zemer mire, kur e kane te çar më dysh...
Kolektiv gazrash, unitet nevojtaresh..
Nuk gjen dot sinqeritet, ne nje grup zagaresh...

(Hook 2.)
Aaaaaaa...
Hajde la la la la
Une jam, Dele dele e zeze

Aaaaaaa...
Hajde la la la la
Une jam, Dele dele e zeze

Une jam per ty...

(Verse 3.)
Eh ç'e dua miqesine, nese miqesia eshte si nje kurv qe e paguaj?
E pse te gjunjezohem si te tjeret? E pra une per ju, jam i huaj..
E pranoj qe sdi, por sdo te thote qe duhet te rri me ata qe sdin..
Endrra ime nuk limitohet nga ata qe dine te zbukurojne shtepin...
Nuk impresionohem nga shkelqimi i diçkaje qe nuk i reziston dot kohes..
Neser mund te vdes, e prandaj jetoj sikur te jete fundi i botes...
Çdo gje qe e sjell Zoti, tha idioti : e mirepres..
Ndersa une per fat te keq, jo.. sepse jam dele e zeze..

(Hook 3.)
Aaaaaaa...
Hajde la la la la
Une jam, Dele dele e zeze

Aaaaaaa...
Hajde la la la la
Une jam, Dele dele e zeze

Une jam per ty...

(Outro.)
Njerzit e marrin si ofendim, dhe ulje,
te quhen Dele e Zezë...
por harrojne...
qe ne kte jete, njerzit e veçante
jane ata qe i japin ngjyrat me te bukura kesaj bote...
e jo turma..


Ky tekst u dërgua nga  ALDOooo
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet