TEKSTESHQIP

D.M.K.
Xhelozia
Lyrics

..................................................
Prezenca ime per disa krijon shum urrejtje
influenca ime krijon shum verejtje
kritika polemika me shum se politika
me shum mbledhje e zbritje se vet aritmetika
Qiriri i vogel kujdes se te fika
ne erresire i vetmuar ty te mbyt frika
po te eci une e te gjej lumturi
ca te shtyn ty te urresh pse hidherohesh ti
Shum ere e keqe ne atmosfer vall a nuk ka uj
u mblodh grupi qe te shaj ate qe ka bere buj
e verteta apo genjeshter historia e krijua
nje surrat i vrare me ne fund u gezua
Shtate byth ti kesh me thonje ti cash
kur vjen nje dite te pergojojn dhe disa lamash
muhabete grash nga njerez te deshtuar
ku xhelozia rrjeten e merimanges ka ndertuar
..................................................

Ref:2x
..................................................
Sa here qe me shikon, vetullat i bashkon
fytyren pse e shumton
ke ngel pa pare fare e ske ca bon mor i shkret
kot sa rron
..................................................

..................................................
Duhet mar me ngadal se esht teme me zarrar
duhet bere e qart ta kuptoj cdo kalimtar
se jemi te perkohshem qe te gjithe ne kte jet
ehh ai qe fryhet kot se ka iden se cfar flet
Jeta esht e shkurter jetoje deri ne fund
njerzit le te flasin por ti mos u tund
ka shum opinione dhe njerz te prapambetur
te varfer ne mendime dhe shum te etur
Po qendrove mbyllur nuk ke se cte mesosh
po nuk ke mesuar nuk ke se cte kuptosh
prandaj ka varferi prandaj ka xhelozi
eshte injoranc e trasheguar qe ne femijeri
Eh sido qe te sillesh ty dikush do te urrej
me shpirt do te mallkoj e me fjal do te blej
bishtin do ta krej ehh nga mbrapa te ngul thiken
..................................................

DËRGOI: