Dren (D.o.G.)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10
  • Emri i Vërtetë:
  • Dren Kaleci
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dren (D.o.G.) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Kengetari D.o.G. Emrin e vertete e ka Dren Kaleci. Ai ka filluar te merret me Rep qysh ne moshen 9 vjeqare. Emrin D.o.G. e mori sepse i vogel kur ishte ai gjithnje deshironte te ishte nje gangster dhe D.o.G. eshte Dren Original Gangsta. Ai me familjen e vet u shperngul ne Amerike, ne New Jersey. Ai tani posedon 3 studio dhe ben pjese ne grupin ZINXHIRT. Më datë 10 Shtator 2008, D.o.G. publikon videoklipin "Nr 1", në bashkëpunim me Real 1 & Lur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Shto profile

zyrtareThe Album Nr.1 (2009)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Operate
Walk It Out
Nr 1
What's Up


Artistë Të Ngjashëm:

Kobra aka Helmusi

Jeton

Cyanide

Bx-A

Liberian Selimi

Rascom

Monny

Sela aka Boszman

Ex King

Anonimos


Tags: D.O.G., D-O-G, Dog, D.O.G, Hit Master, Hitmaster, Dren, Dren Kaleci

Krijo Një Kartolinë