Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6
 • Emri i Vërtetë:
 • Dardan Saramati
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: D.S. është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Dardan Saramati është muzikant, këngëtar dhe interpretues shqiptar nga Kosova. Dardani ndër dashamirët e muzikës rep, sidomos të llojit klasikë të repit është i njohur nën pseudonimin DS Dardani përpos krijimtarisë së repit klasikë ka edhe disa bashkëpunime po në këtë zhandër por që dallon nga fillet e rapit e që i afrohet më shumë disko repit. Përndryshe Dardani është edhe anëtar i grupit "Djemt Qelik t'paprekshem" (DQP) si dhe bashkëpunon me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Tuzhi-G

Pimpex

Babarim

Aga B

EMI

Ricku

Alb-G

Hustle5k

Real K

Brave-L


Tags: D.S., Ds Dqp, Dardan Saramati

Krijo Një Kartolinë