TEKSTESHQIP

Da New Chain
Thashethemet
Lyrics
(Feat. G Bani)

P.K.

Gjithe diten me thashetheme meren
Do ti shikoj n'donje dite pa arsye qe te theren
Ndersa une mundohem si te nxjerr kotheren
Disa fusin duart prishin mjaltin dhe kosheren
Lere qe me mbajne ne goje por e fshehin dhe mendern
Dua te mar ajer te paster prandaj po e hap penxheren
Rrugen time gjej rruga ime eshte ok
Gjeni rrugen tuaj dhe besoj se do ja vlej
Karakteri tend me vertet po me cudit
Vetem flet per mua do te dukesh ne publik
Trego veten tende sa do doje te me ngjaje
Trego rrespekt kape dridhe edhe caje

TANI V

ca ca ca cu cu cu prape me llafe ngelet ju
Jeni bere si grat' e liga ju lutem mbylleni ktu
Jeni bere si restorant dhe hapeni si menu
Kush ish ky cfare ka ky e kish me mua e kish me ty
C'far ju duhet ca kam une e ca bej une e kush jam une
Pa shikoni veten tuaj sikur s'keni tjeter pune
Ngelet ter' diten me llafe sa her dilni per kafe
Tani mu hiqni shpejt qafe se keni pamje xhirafe
Ketej koka ne qiell edhe bytha ne diell
Te ka ngel barku boshe edhe nga goja nxjere vrer
Edhe flisni per mua ju eshte zgjatur shume gjuha
Po kam dashnore femije apo e kam mare dhe grua

G-BANI
REFREN:

TE GJITH QE NE MENGJES MERREN ME THASHETHEME
TE GJITH QE NE MENGJES TE HAPIN PROBLEME
KU ISHA ME KE ISHA CA PSIKOLLOGJI KISHA
PLANET JUA PRISHA PRANDAJ MBYLLENI O P**A (X2)

P.K.

Te gjitha per vete ti do ti kesh
Mere me ngadale se do na vesh per lesh
Per nje fjale qe kam thene ne dhe do ta gjesh
Me mire ajde me tako te ta them ne vesh
Te ka rene nje pesh po fluturon me presh
Kenaqesija jote te jesh midis nesh
Por ti nuk kenaqesh e morem vesh
Ashtu si Aroganxha e hap lojen me 3-sh
Si ty ka lloj e lloj por me mua jo njesoj
Mos do gje qe te pagoj mos ta hapesh gojen moj
Ligjin tim e aprovoj me mandat te te bllokoj
Mos u merr me thashetheme mbylle ate goj

TANI V

Nuk ka qiell pa skiftera e as pyje pa derra
Keshtu dhe lagja jone eshte bushur me plehra
Jeni tamam gangstera qe shtyheni nga fryn era
Kujdesni ndonje dite se do ju trokasi dera
Te gjitha i le mbrapa dhe zhdukem si dtrit nga nata
Une vazhdoj te hedh hapa kurse ju s'ju myllet llapa
Ngelet chat,like, komente, facebook
Ndoshta flisni per mua edhe kur hani buke
Te ngect' ne fyt, por kujdes mos u byt
Se nuk do kete tjeter si ty me kete virtyt
Ta them me bute mbase je veti i dyte
Lere me kaq edhe zhdukmu nga syte

G-BANI
REFREN 2:

TE GJITH QE NE MENGJES MERREN ME THASHETHEME
TE GJITH QE NE MENGJES TE HAPIN PROBLEME
KU ISHA ME KE ISHA CA PSIKOLLOGJI KISHA
PLANET JA U PRISHA PRANDAJ MBYLLENI O P***A (X4)

DËRGOI: