A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  61
  • Emri i Vërtetë:
  • Arban Perlala
  • Vendlindja:
  • Puke 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: G Bani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij G-Bani vjen nga shkronja “G” qe ne anglisht eshte iniciali i fjales Gold qe do te thote AR & BANI qe eshte shkurtimi i emrit te tij Arban. G-Banit nuk i pelqen ta therrasin HIPOPIST (sic e quajn veten nje pjese e madhe e adoleshenteve ketu ne Shqiperi) por REPIST sepse ai ben muzike RAP dhe jo HIP-HOP. Arban "Bani" Përlala, më mirë i njohur me pseudonimin e tij G-Bani (Xhi Bani), është një rapsod dhe kompozitor i zhanrit Rap, Hip-Hop. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Punë Të Pastra (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Gëzuar Festat
Plus 355
Pare
Mjet Anglez
Zemer (Policia)
Per 1 Nat
Edhe Kete Vere
Vajzat


Artistë Të Ngjashëm:

AK

Albboy

Krimineli

Eagleye (Kiameti)

Eleminimi

D.M.K.

Rudi

Loko

JR

DMC aka Babloki


Tags: G Bani, G-Bani, G. Bani, Arban Perlala

G Bani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019