A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Daddy Yankee

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • San Juan, Puerto Rico 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Daddy Yankee është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ramón Luis Ayala Rodríguez, known by his stage name Daddy Yankee, is a Puerto Rican reggaeton singer-songwriter, producer and actor. Ayala was born in Río Piedras, San Juan, Puerto Rico, and was raised in the neighborhood of Villa Kennedy Housing Projects. Ayala aspired to be a professional baseball player, and tried out for the Seattle Mariners Major League baseball team. Before he could be officially signed, he was hit by a stray round from ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

T.I.

Kanye West

50 Cent

Nelly

Tito El Bambino

Luis Fonsi

Don Omar

PSY

Sami Yusuf

Massari


Tags: Daddy Yankee

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019