Dafi Derti
Dafi Derti
Dafi Derti
  • Emri i Vërtetë:
  • Dëfrim Derti:
  • Vendlindja:
  •  Shqipëri
  • Ditëlindja:
  • 2 Prill
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Dafi Derti është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i tij i vertete eshte Dëfrim Derti. Reperi i cili u be shume i famshem fale pjese rep ne hitin "Te ka lali shpirt", tashme vazhdon te jete shume i kerkuar. Per teksteshqip.com, Dafi ka thene: "Kur isha i vogël e dëgjoja shumë Hip-Hop-in. Me kalimin e kohës pasioni m’u kthye në profesion. Unë jam dibran dhe normal që do jem krenar, se Dibra është një vend me vlera e me njerëz të mrekulleshëm me karakter, burrëri, cilësi këto që më kanë shoqëruar gjatë gjithë jetës sime. Pra, kuptohet që kam patur përkrahjen e Dibrës." Dafin e kemi pare edhe ne nje reklame te nje pije energjike. Pas hitit "Te ka lali shpirt" eshte i pandashem nga kengetarja Silva Gunbardhi.

Më datë 22 Dhjetor 2010, Dafi publikon videoklipin "Ekstazy", në bashkëpunim me Jona & Muharremi Ahmeti.

Më datë 3 Maj 2012, Bruna publikojnë videoklipin "I Love You Baby", në bashkëpunim me Marseli & Dafi Derti.

Në Maj 2012, Dafi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Shume Nice", në bashkëpunim me Matilda.

Më datë 17 Nëntor 2012, Sabina Dana publikojnë videoklipin "E Kom Pas", në bashkëpunim me Dafi Derti & Mandi. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 18 Janar 2013, Silva Gunbardhi publikojnë videoklipin "Te Ka Lali Shpirt", në bashkëpunim me Mandi & Dafi Derti. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Silva Gunbardhi marrin pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 27 Mars 2013, Dafina Dauti publikon videoklipin "Golden Eagle", në bashkëpunim me Dafi Derti.

Më datë 20 Tetor 2016, Dafi Derti publikon videoklipin "Bingo". Muzika e këngës u punua nga Dafi Derti, Alandy, teksti u shkrua nga vetë Dafi Derti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy.

Më datë 21 Korrik 2017, Silva Gunbardhi & Dafi publikojnë videoklipin "I Love You". Muzika e këngës u punua nga vetë Silva Gunbardhi, teksti u shkrua nga Dafi Derti, 2 Step.

Më datë 19 Gusht 2017, Defri publikon videoklipin "Duke Me Pritur", në bashkëpunim me Dafi. Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, teksti u shkrua nga 2 Step, Dafi Derti. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 22 Qershor 2018, Silva Gunbardhi & Dafi publikojnë videoklipin "Hajde Shqipe". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga.

Më datë 9 Korrik 2021, Silva Gunbardhi & Dafi Derti publikojnë videoklipin "Sa T'kam Prit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Dafi Derti. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 19 Janar 2022, Dafi Derti publikon videoklipin "Oj Lule", në bashkëpunim me Erion. Orkestrimi i këngës u punua nga Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alsked Rrenja.

Më datë 9 Shtator 2022, Erion, Dafi Derti & Leoel publikojnë videoklipin "Nuse". Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alsked Rrenja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ismeti19 ismeti19  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Dafi Derti »

Komente 4