Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Buzhala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  160
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 23 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Dafina Buzhala është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Këngëtarja e re Dafina Buzhala, se ka ndërmend ta harrojë vendin e të parëve të saj. Edhe pse është lindur dhe rritur në shtetin e Zvicrës, këngëtarja i këndon Kosovës, duke thënë se atë nuk e ndërron më asgjë. Zhanri i muzikës është moderne i gërshetuar me elemente të muzikës popullore shqiptare. Më datë 16 Maj 2015, Dafina Buzhala publikon videoklipin "E Dua Kosoven". Muzika e këngës u punua nga Rajmond Prenaj, teksti u shkrua nga Milaim Isl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dafina Buzhala

Komente 0