Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Dauti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  418
  • Vendlindja:
  • Skënderaj 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Dafina Dauti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dafina Dauti ka lindur në Skënderaj. Është ndër këngëtaret më të njohur të estradës shqiptare. Ka disa vite që është në skenë. Ka mbaruar Fakultetin për "Edukatë Fizike" në Universitetin e Prishtinës. Ka një vajzë që quhet Elizabeta dhe aktualisht jetonë dhe vepron në Prishtinë. Ka të edituar në treg disa videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Në Gusht 2006, Dafina Dauti merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Shko Te Ajo". Në M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

33 🔥Live 2017 (2017)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Njomza Kallaba

Shota Baraliu

Monika Salihu

Mjellma Berisha

Gentiana Podrimaj

Valentina Rama

Mirsa Kerceli

Teuta Kurti

Bleta Mulliqi

Nora Muqaj

Tags: Dafina Dauti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet