Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Zeqiri - A Te Kujtohet Kur Jemi Krue (Feat. Naim Krasniqi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  117

Naim Krasniqi:
A te kujtohet zemer
loja me maquka?
A te kujtohet kur katunit
i ra zhuga?

Her une ty her ti mu
sa u knaqshum tu u kru
Krejt katuni um kish
lakmi qysh um krujshe ti

Kur e shtishe doren
n'kulet e tua
E timi kres um dilke
medet per mua

Zhug e ron ish kon
na kish pas qillu
Skishim faj po u dashke
me u kru

Tybe edhe lisat t'kishin
lakmi ngat cullakit tan
un shkrum i zi

Nuk e hupshum renin
fort mir e di
niher un niher ti

Oh kryt e nanes t'bojsha be
kruj mos u nal
Oh se um shtine n'dhe
Oh s'kishim qare u dashke
me u kru
Se zhug e ran na kish pas
qillu

Dafina Zeqiri:
A t'kujtohet qysh na shkojke
dita n'loj
Na u krujshim e lopt na
ran n`terrfoj

Her un ty her ti mu
sa u knaqshum tu u kru
Krejt katuni ne kam u qu
lopt me na i pshtu

Kur na hini zemer baci
me lagraqk prej dajakit
nervetit ba helaq

Zhug e ran na kish pash qillu
s'kishim faj u dashke me
u kru

Tybe edhe lisat kishin
lakmi nga cullakit tem
ti shkrum i zi (fut i zi)

Nuk i huqi renin
fort mir e di
Niher un niher ti

Oh kryt e nanes um bojshe
be kruj mos u nal se um
shtine n'dhe
Oh s'kishum qare u dashke
me u kry se zhug e ran
na ka qillu

Uhh i nam shiki dam bibibidam (3x)

Ku na met ku e lam

Uhh i nam shiki dam bibibidam (3x)

Ku na met ku e lam 2x


Ky tekst u dërgua nga  Fjolllaa   AgNnNesssA   Baani10   Laaddaa   aronii


Nuk kemi video për këtë këngë.


Dafina Zeqiri
Featuring: Naim Krasniqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/02/2014


Dafina Zeqiri - A Te Kujtohet Kur Jemi Krue
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Te Kujtohet Kur Jemi Krue".
3. Video është e këngës "A Te Kujtohet Kur Jemi Krue", por nuk këndohet nga Dafina Zeqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dafina Zeqiri:


Komente 7