Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daim Lala - Qifti I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qifti I Ri".
3. Video është e këngës "Qifti I Ri", por nuk këndohet nga Daim Lala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Daim Lala - Qifti I Ri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Boll Ma"

Komente

Asnjë Koment

30/07/2017

2017-07-30T12:50:51+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qifti I Ri" kënduar nga Daim Lala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Daim Lala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albert Zhubi - Qifti I Ri

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

te oborri i shtepis dasma paska nis
te vallzojm e te kendojm djalin po martojm
nuse me fustan te bardh mir se erdhe me kemb te mbar
qenke bukuri e rrall sikur han me yll ne ball

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Nuse paq komen e mbar e lum per djalin qe ki mar
mbaje dhondrrin me kimet djal si ky nuk ke me gjet
po del dhondrri ne migjlic me i vnu flaken shamis
iku koh e beqarnis sot u bone i pari shpis

qifti i ri sot po matohet
jet e mot te trashegohet
kshtu u pjekshim ne nga jeta
ne gezime e dasma tjera

Bujar Cimili (Burraj) - Qifti I Ri

(2x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Po ni ushtime po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.

Krushqit e ton e kan qit ni valle, po merziten pak se pe martojn at vllae.
Vet e kam ne zemer ket darsem te ndjej se ma te madhin vlla per hazdret qe e kem.
Ja ka nis po kcejn e vallen pe ladrojn, ni dhom e ni nuse defat po kendojn.
E fjala e tupanit e nanes qe po kan e loti pe man se qika po i shkon.

(2x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Pe ni ushtimem po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.

Do po me vesin do kanamente a eshte darsem kjo apo kiamete, pse po lujn do vash shum ma te mira djaloshat po pik vera e burrav ju rrit nera.

E une idehur une jam si krejt bashk ne fi, qohna tollovi per ke qift te ri, e do ta kallim naten e do ta nxjerrum patem, ket qift te ri te cillit kan gjith fatin.

(6x)
Rre tupani po e ni e anej, katune kapurcej edhe gjakove e pej.
Pe ni ushtimem po spo dihet qka u ba, po vallzojme hala se pe martojm ket vlla.
Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë