Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daja Do

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Daja Do është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Daja Do esht i lindur ne Maqedoni ne qytetin e Dibres te Madhe. Qe kur ishte i vogel ai e kishte en gjak muziken Hip-hop dhe Rap. Pasi qe ne vendlindje nuk kishte mundesi per studim , ai shkoi jasht dhe vazhdoi studimet per muzike. Ne diber esht shum i fameshem per tekstet e tij dhe ka marr pjes ne cdo koncert qe esht organizu ne Diber. Në Shtator 2006, Daja Do merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Maskat". Më datë 5 Prill 2008, Da...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Daja Do, Dajado

Komente 0