Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Nje Moter

Gjithmon e kam ashur nje moter
por per fat te keq kam patur thjesht nje loder.
Enderroja cdo nate sikur e kisha prane
ne mengjes shikoja vetem vellane.
Ajo ka qene deshira ime me e madhe
por une kam qene nje vajze shume enderrimtare.
Enderroja fustanin e Hirushes
deri tek kesula e Kesulekuqjes,
por motren nuk e hiqja kurre nga mendja
edhe sikur te mi plotesonin te gjitha deshirat.
Ajo qe me fikesohej
veshtire se me harrohej.
Kur motra me kujtohej
i thoja mamit te nxitohej.
Por ajo kurre nuk ma plotesoi kete deshire
dhe per mua mbeti nje enderr e paarrire.

- poezi nga Dalina Shehaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet