Dani Abazi
Dani Abazi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Jeton në
  • PrishtinëBiografia

BIOGRAFIA: Dani Abazi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Dani Abazi është nga ata këngëtarë që muzikën e bënë me zemër, pa menduar për sukseset gjigande. Për të ka rëndësi kultivimi i mirë i këngës dhe në këtë pikë ja ka dalë që nga fillimi. Dani Abazi është bërë i njohur falë kualitetit në interpretimin live, por edhe albumeve, këngëve e videoklipeve. Këngëtari tregon se është i kënaqur me angazhimin në dasma e ahengje. Më datë 9 Shkurt 2015, Dani Abazi publikon videoklipin "Je Larg". Më datë 6...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0