Dani Abazi
Dani Abazi
Dani Abazi
  • Jeton në
  • Prishtinë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Dani Abazi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Dani Abazi është nga ata këngëtarë që muzikën e bënë me zemër, pa menduar për sukseset gjigande. Për
të ka rëndësi kultivimi i mirë i këngës dhe në këtë pikë ja ka dalë që nga fillimi. Dani Abazi është bërë i njohur falë kualitetit në interpretimin live, por edhe albumeve, këngëve e videoklipeve. Këngëtari tregon se është i kënaqur me angazhimin në dasma e ahengje.

Më datë 9 Shkurt 2015, Dani Abazi publikon videoklipin "Je Larg".

Më datë 6 Korrik 2015, Dani Abazi publikon videoklipin "Sonte", në bashkëpunim me Liridon Krasniqi.

Më datë 11 Korrik 2016, Dani Abazi publikon videoklipin "Seen".

Më datë 20 Shkurt 2017, Dani Abazi publikon videoklipin "Je Bo Hit".

Më datë 24 Korrik 2017, Dani Abazi publikon videoklipin "Dashni" dhe është kujdesur vetë për muzikën e këngës. Teksti i këngës u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 1 Korrik 2023, Dani Abazi & Aneta Ramadani publikojnë videoklipin "Se Ti Je". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Dani Abazi. Videoklipi u prodhua nga Dardha Studio, ndërsa produksioni audio u realizua nga Ramadan Selimi.

Më datë 22 Tetor 2023, Dani Abazi publikon videoklipin "Jaranat E Mi". Muzika e këngës u punua nga vetë Dani Abazi, ndërsa teksti u shkrua nga Gani Hajra. Videoklipi u prodhua nga kompania Dardha Studio.

Më datë 9 Nëntor 2023, Dani Abazi & Donatella publikojnë videoklipin "E Kallem Qytetin". Muzika e këngës u punua nga vetë Dani Abazi, ndërsa teksti u shkrua nga Daut Burrniku.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Dani Abazi »

Komente 0