A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Darko Dimitrov

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Darko Dimitrov është një autor këngësh dhe producent i huaj. Darko Dimitrov lindi më 21 janar 1073 në Shkup të Maqedonisë. Ka mbaruar Akademinë e Arteve për muzikë në Shkup dhe punon në studion e tij "Studio Dimitrov", bashk me babain dhe vëllain e tij Oliver Dimitrov. Ndryshe ai njihet edhe si autor i shumë këngëve shqiptare. Këngët e tij janë të vlerësuara mjaft shumë nëpër festival të ndryshem si Kënga Magjike etj. Ka bashkpunuar me disa artist shqiptar si: Adelina Emini, Anjeza Shahini, Genta Ismajl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Robert Bilbilov

Harry Sommerdahl

Dj Cekic


Tags: Darko Dimitrov

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019