Më mbaj mend (për 1 muaj)

Darren Hayes

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Darren Stanley Hayes
 • Vendlindja:
 • Brisbane 
 • Mosha:
 • 48 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Darren Hayes është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Darren Stanley Hayes is an Australian singer-songwriter, comedian, and podcaster. Hayes was the frontman and singer of the pop duo Savage Garden until its breakup in 2001, whose 1997 album Savage Garden peaked at No. 1 in Australia, No. 2 in United Kingdom and No. 3 in United States. It spawned the singles "I Want You", "To the Moon and Back", and Australian and US No. 1 "Truly Madly Deeply". The duo followed the success of their debut album with...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Özcan Deniz

Ferhat Göçer

Nick Kamarera

Kubat

Mahsun Kirmizigul

K Koke

Pablo Alboran

Alexander Rybak

Muhabbet

Ben Moody

Tags: Darren Hayes


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet