Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dashnor Diko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  21
 • Vendlindja:
 • Korçë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 60 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Dashnor Diko është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Dashnor Diko ishte kengetar i njohur i viteve 90′. Ai ka kenduar disa kenge hite si “Weekend” “Telefoni Anonim” apo me e njohura “Si Banania”. Në Prill 1990, Anita Bitri merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1990 me këngën "Lulet E Majit", në bashkëpunim me Dashnor Diko & Adhurim Demiri. Në Dhjetor 1990, Kozma Dushi, Dashnor Diko & Evis Fuga marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Zgjohu Nga Gjumi Dallëndyshe". Në Dhjetor 1991, Mi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareTelefoni Anonim


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

David Tukiçi

Gazmend Pallaska

Gjergj Leka

Bashkim Alibali

Kasem Hallulli

Arif Vladi

Hysni Alushi

Ismet Bogujevci

Hidaver Osmani

N.A.G


Tags: Dashnor Diko

Dashnor Diko në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet