Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Amaneti I Mërgimtarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

hej po jau thom dy fjal te verteta
ne mergim s'kalohet jeta
kam kalu shum halle ,derte
kam kalu ne male, dete
skam lan ven o pa shetit
ne evrop e n'amerik

hej po t baj be ne kta dy sy
pasha thinjat qe i kom n'kry ,
pasha rrudhat qe i kam n'ball,
pasha zotin qe m'ka fal,
pasha plaget qe i kam n'shtat ,
ne kosov do t'vdes rehat .

heej kam pa bot e qytetrim
kerkun s'pash si vendin tim
rehat gjumin nuk e bana
veq n'kosov me qen te nana
pa ndegjo djali i shqiptarit
amanetin e mergimtarit
nga do t'vini e nga do te shkoni
hej kurr kosoven o mos e harroni


Ky tekst u dërgua nga  Nuhi2016

Dava Gjergji - Amaneti I Mërgimtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti I Mërgimtarit".
3. Video është e këngës "Amaneti I Mërgimtarit", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0