David Bowie

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1947-2016)  
  • Emri i Vërtetë:
  • David Robert Jones
  • Vendlindja:
  • Brixton 
BIOGRAFIA: David Bowie është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. David Robert Jones, i njohur në mënyrë profesionale si David Bowie, ishte një këngëtar, kompozitor dhe aktor anglez. Ai ishte një figurë udhëheqëse në muzikën pop për më shumë se 5 dekada, i vlerësuar nga kritikët dhe muzikantë të tjerë për punën e tij inovative. Karriera e tij u shënua nga reinvention dhe prezantimi vizual, muzika e tij ndikoi dukshëm në muzikën pop. Gjatë jetës së tij, u shiten rreth 140 milionë albume në mbarë botën, dhe kjo e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Sting

James Arthur

Passenger

Ed Sheeran

Alex Clare

Mustafa Sandal

Arash

Luis Fonsi

Nick Jonas

Justin Bieber


Tags: David Bowie

Krijo Një Kartolinë