Më mbaj mend (për 1 muaj)

David Bustamante

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • David Bustamante Hoyos
 • Vendlindja:
 • San Vicente De La Barquera 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Spanjë 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: David Bustamante është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. David Bustamante Hoyos is a Spanish pop singer and songwriter. He gained his initial fame in 2001 as a third place winner on Operación Triunfo, the interactive musical reality television show that went on to achieve the highest audience ratings in the history of Spanish TV. Bustamante has sold more than 2 million records -albums and singles combined- in Spain and Latin America, getting 14 Platinum in albums, 6 Platinum in singles, 2 Gold in mobil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: David Bustamante, Bustamante

Komente 0