TEKSTESHQIP

David Tukiqi & Geraldina Selimllari
Ndaj Ti Mos Dysho
Lyrics

- Ti vete me ke thene
Se ngjyren e syve ta jep zemera
- Po vertet
- Dhe sot une do te doja
Me sy te kalter te kthjellet si te njoha
- Perse si I kam tani
- Te zymte ne gri si vjeshta me shi
- Dhe ti me rri I heshtur
Si ajo pema e vetemuar ne dimer
- Ashtu te ngjaj
- Ku bredh shikimi yt
Ndoshta mendon ti , enderron ti dike tjeter
- Perse ky dyshim perse
- Se prane me ke por me mua nuk je

Ref
Valle zjarri I pare tu shua
Jo ma djeg shpirtin mua
Jo pa ty fshihet ndjenja
Nuk e ka bukurin pranvera

- Ti vete me ke thene
Se dashuria vjen nje here dhe nuk iken
- Me beso
- Nje nate ti me flisje
Se ti pa mua je si zogu pa folene
- Nga ty une nuk do shtegtoj
- Dhe une pa ty nuk di ekzistoj
- Si flladi I pranveres
Ne dite te nxjehta , perveluse je per mua
- Tek ty besoj
- Si rrezja e diellit je
Ne dite te ftohta me akull ne dimer
- Dhe une ashtu te ndiej
- Si burim ti je ku njom buzet perher’

Ref
Valle zjarr I pare tu shua
Jo ma djeg shpirtin mua
Jo pa ty fshihet ndjenja
Nuk e ka bukurin pranvera
Ne jetojme vite dashurie
Dhe kalojme caste ftohtesie
Jo pa tre stinet e tjera
Nuk e ka bukurin pranvera
Ndaj ti mos dysho
INFO
Muzikën e këngës e kompozoi David Tukiçi.