Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dbmc A.K.A Doory
  • Vendlindja:
  • Cerrave Pogradec 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Gusht 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Nuk ka akoma asnjë votë

Dbmc A.K.A Doory është këngëtar. Emri: Dorian Beshello

Fillimet DBMC i ka pas si teksteshkrues dhe me pas si Rapper...
Tekstet dhe rimat trajtonin kryesisht tema etnike kombetare duke percjelle mesazhe teper te rendesishme per lexuesin dhe degjuesin..

Femijeria ndryshe nga shumica ka qene e veshtire dhe kjo ka qene nje nga arsyet te cilat e shtyne DBMC ti futet rruges se muzikes e kryesisht Muzikes RAP.
Me ane te teksteve te tij DBMC percillte mesazhet te cilat ne jeten reale nuk mund ti transmetonte dot..
Me kalimin e kohes formimi si artist dhe si tekste shkrues po perfeksionohej dhe kjo beri qe kenget e tij te ken mori klikimesh ne INTERNET.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet