Më mbaj mend (për 1 muaj)

Delinda Muçollari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
BIOGRAFIA: Delinda Muçollari është një shkrimtare e njohur. Delinda Muçollari ka lindur në fillimvitin 1993 në Korçë. Që në vitet e para të fëmijërisë tek ajo vihej re një pasion i veçantë ndaj letërsisë e sidomos artit të poezisë. Letërsia lindi brenda saj një dëshirë të madhe për të njohur botën dhe kulturat e huaja, ndaj ndoqi studimet e shkollës së mesme në profilin e gjuhëve të huaja, në gjimnazin gjuhësor ‘Faik Konica’ në qytetin e Korçës. Delinda u diplomua më pas në profesionin e gazetarisë dhe sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Drita Ademi

Merita Paparisto

Lola Shehi

Manjola Brahaj

Lindite Ramushi

Aferdita Beçiri

Alma Papamihali

Sadije Aliti

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Tags: Delinda Muçollari


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet