Më mbaj mend (për 1 muaj)

Delo Isufi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  12
 • Vendlindja:
 • Vlore 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 77 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Delo Isufi është një autor këngësh i njohur. Delo Isufi, was born in Vlora on July 15, 1944. He has lived in Tirana since 1953. After graduating from high school, from 1962-1966 he completed his studies at the Higher Aviation Academy, where he graduated as a Fighter Pilot. He was appointed a lecturer at the Academy. He then completed his studies, specializing in the Republic of China for supersonic aircrafts. As a pilot, he flew in all weather conditions, at night and in difficult meteorolo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Elvis Duro

Sergi Disha

Sokol Marsi

Jetmir Barbullushi

Florian Zyka

Vasil Dede

Naim Plaku

Gezim Mneri

Kolë Susaj

Gent Bejko

Tags: Delo Isufi


Komente mbi këtë artist