Më mbaj mend (për 1 muaj)

Demet Sağıroğlu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Erzurum 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Demet Sağıroğlu është një këngëtare e huaj e njohur. Demet Sağıroğlu është këngëtare turke, e cila në vitin 1989, ishte pjesë e Kayahan, dhe dëshironte të përfaqësonte Turqinë në Eurovision me këngën "Ve Melankoli". Në vitin 1990 ajo u përpoq përsëri me Kayahan me këngën "Gözlerinin Hapsindeyim" për Eurovision Song Contest 1990 dhe ja arriti qëllimit për të përfaqesuar Turqinë në Zagreb, ku kënga turke përfundoi në vendin e 17-të. Duke filluar nga mesi i viteve 1990, ajo zhvilloi një karrierë të su...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Natassa Theodoridou

Gökçe Kırgız

Yohanna

Floricienta

Zharick Leon

Natalia Oreiro

Valerie Morales

Elena Ristevska

Rosario Montes

Marger

Tags: Demet Sağıroğlu, Demet Sagiroglu


Komente mbi këtë artist